Skoki narciarskie, Lahti
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 29 Lutego 2020

Polacy walczą o podium w Lahti. Po pierwszej serii są bardzo blisko

Skoki narciarskie w Lahti okazały się bardzo zaciętą rywalizacją. Drużynowy konkurs na półmetku rywalizacji nie ma wyraźnego faworyta, a Biało-Czerwoni wciąż mają spore szanse na podium.

Po pierwszej serii skoków w Lahti reprezentacja Polski zajmuje piąte miejsce z niewielką stratą do czwartych Norwegów i trzecich Austriaków. Na półmetku rywalizacji prowadzą Niemcy przed Słowenią i Austrią. Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki z odległością 123,5 m.

Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiStefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Lahti. Polacy walczą o podium

Z dobrej strony pokazał się również Piotr Żyła, który skoczył 123 m. Zaskakująco słabo wypadł natomiast Kamil Stoch z odległością 118 m w pierwszej próbie. O metr dalej od skoczka z Zębu poszybował Jakub Wolny.

Polacy tracą 3,2 pkt. do zajmujących czwarte miejsce Norwegów. Najlepszy w szeregach ekipy ze Skandynawii był Robert Johansson z wynikiem 12,6 m. Biało-Czerwoni mają niewielką stratę (5,2 pkt) również do trzeciego miejsca, które zajmują Austriacy. Najwięcej punktów dla tej ekipy zdobył Stefan Kraft, który odleciał na 127 metrów.

Za plecami naszych reprezentantów uplasowała się Japonia. Zaskakującym liderem azjatyckiej ekipy jest dzisiaj Keiichi Sato, który skoczył 125.5 m. Japończycy tracą do reprezentacji Polski 10,3 pkt.

Z ostatniej chwili: odwołano mecz, na który czekała cała EuropaZ ostatniej chwili: odwołano mecz, na który czekała cała EuropaCzytaj dalej

Seria próbna nie należała do naszych

W serii poprzedzającej zmagania drużynowe Polacy zaprezentowali się nieco słabiej niż we właściwym konkursie. Najlepszy z Biało-Czerwonych był Kamil Stoch, który z odległością 123 m zajął 4. lokatę wśród 36 biorących udział w zawodach skoczków. Na 9. pozycji uplasował się Dawid Kubacki, który skoczył o pół metra dalej, jednak zaważyły noty za styl oraz rekompensata za wiatr. Słabo zaprezentował się Piotr Żyła, który był dopiero 21. i skoczył zaledwie 115 metrów. Najsłabszy z Polaków był Jakub Wolny z odległością 113 m. Gdyby zsumować wyniki Biało-Czerwonych, zajęliby 6. miejsce w serii próbnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
  2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  3. Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładano
  4. Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu
  5. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News