Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 29 Marca 2020

Fala zwolnień w skokach narciarskich. Na bruk trafiło prawie 100 osób

Skoki narciarskie zakończyły się w tym sezonie przedwcześnie z powodu epidemii koronawirusa. W związku z brakiem konkursów budżety krajowych federacji znacznie podupadły. Jedna z nich była zmuszona do zwolnienia aż 96 pracowników.

Norweska federacja zwolniła większość swoich pracowników. Aż 96 ze 142 pracowników musiało pożegnać się z pracą. Związek tłumaczy falę zwolnień trudną sytuacją ekonomiczną po przerwaniu rywalizacji w Pucharze Świata.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężki
  2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy

Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futboluNie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futboluCzytaj dalej

Skoki narciarskie w cieniu epidemii

Cięcia kadrowe nie dotknęły najbardziej eksponowanych postaci federacji. Posadę utrzymał m.in. trener norweskich skoczków, Alexander Stoeckl. Na stanowisku pozostanie też Christian Mayer, czyli szkoleniowiec, który w tym sezonie doprowadził Maren Lundby do trzeciej Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ z rzędu.

Szczególnie dotkliwe dla związku okazało się przedwczesne zakończenie sztandarowego dla norweskich skoków cyklu Raw Air. Według szacunkowych obliczeń odwołanie zawodów w Trondheim i Vikersund przyniosło stratę aż 5 milionów euro dla całej instytucji. Dotychczas budżet norweskich skoków wynosił 3 mln euro. Po koniecznych cięciach może zostać zredukowany nawet o 1/4.

Znany ekspert miażdży piłkarzy Ekstraklasy. Dostało się też Ebiemu SmolarkowiZnany ekspert miażdży piłkarzy Ekstraklasy. Dostało się też Ebiemu SmolarkowiCzytaj dalej

Problemy Norwegów po dobrym sezonie

Powtórzenie wyczynu z minionego sezonu w przyszłym cyklu rozgrywek może okazać się trudnym zadaniem. W pierwszej 20-stce Pucharu Świata było aż czterech reprezentantów Norwegii. Najlepszy z nich był Marius Lindvik, który zgromadził 906 punktów i zajął siódme miejsce w "generalce". Prowadzona przez Alexandra Stoeckla kadra zajęła trzecie miejsce, ustępując jedynie ekipom Austrii i Niemiec. Norwegowie wyprzedzili naszą kadrę, która zakotwiczyła na czwartej lokacie o 187 punktów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
  2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  3. Wielkie zamieszanie w Jagiellonii. Piłkarze sprzeciwiają się decyzji klubu, chodzi o pieniądze
  4. Piękny gest Wojciecha Szczęsnego. Zrezygnował z fortuny, żeby pomóc. Wielkie brawa
  5. PZPN odtajnił nieznane szczegóły na temat pracy Jerzego Brzęczka. Kibice nie mogą uwierzyć (WIDEO)
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News