Skoki narciarskie
Wikimedia Commons/Michael Lienert
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 29 Kwietnia 2020

Dawny rywal Adama Małysza poderwał piękną Polkę. Zdradził, co zrobił pod jej kołdrą (FOTO)

Skoki narciarskie na początku XXI wieku cieszyły się w Polsce ogromną popularnością za sprawą Adama Małysza. Jednym z jego rywali był Andreas Kuettel ze Szwajcarii. Skoczek podzielił się niecodzienną historią, której bohaterką była jego obecna żona Dorota.

Kuettel jest jednym z dwóch najlepszych skoczków w historii szwajcarskiej kadry. Nie wygrał wprawdzie tyle co Simon Ammann, ale również miał swoje chwile triumfu. Jedna z nich nastąpiła 27 lutego 2009 roku w czeskim Libercu, kiedy Szwajcar niespodziewanie zdobył tytuł mistrza świata na dużej skoczni. Jeszcze ciekawsze rzeczy niż na skoczni działy się jednak poprzedniego dnia w jego domu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Komisja FIFA zabrania wznowienia rozgrywek. To może być koniec sezonu na całym świecie
  2. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa
Znany piłkarz pobił swoją dziewczynę. Zrozpaczona kobieta pokazała zakrwawioną twarz (WIDEO)Znany piłkarz pobił swoją dziewczynę. Zrozpaczona kobieta pokazała zakrwawioną twarz (WIDEO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie. Kuettel opowiada historię najważniejszych dwóch dni życia

- Obudziłem się o 6.30 rano. Padał deszcz i było wietrznie, więc nie miałem wielkich oczekiwań. To nie był jeden z tych dni, w których budziłem się i czułem, że mogę rozerwać cały świat na strzępy - wspomina w rozmowie ze szwajcarskimi mediami Kuettel.

Ponieważ zawody odbywały się wieczorem, Szwajcar wsiadł w samochód i pojechał do Polski, by odwiedzić swoją dziewczynę, Dorotę. - Wkradłem się do niej pod kołdrę i oświadczyłem się. Może nie było to tak romantyczne - nie miałem pierścionka i nie upadłem na kolana, ale czułem, że to odpowiedni moment - ujawnił Andreas Kuettel - Pomyślałem sobie: Teraz mogę wskoczyć na księżyc - relacjonuje z uśmiechem.

Ile zarabia Robert Lewandowski? Najnowsze liczby zwalają z nógIle zarabia Robert Lewandowski? Najnowsze liczby zwalają z nógCzytaj dalej

Uskrzydlony Kuettel sprawił niespodziankę

O ile nam wiadomo szwajcarski skoczek na księżycu nigdy nie był, ale rzeczywiście poszybował bardzo daleko. Po powrocie do Liberca oddał najdłuższy skok, lądując na 133,5 m i wyprzedzając Niemca Martina Schmitta oraz Norwega Andersa Jacobsena sięgnął po tytuł.

Dorota (z domu Pawłowska) oraz Andreas Kuettel pobrali się w 2010 roku. Ceremonia odbyła się na terenie kompleksu skoczni narciarskich. Jedna z nich nosi imię... Kuettela! Ślub kościelny miał miejsce w jednym z toruńskich kościołów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali
  2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  3. Piękna Polka związała się z gwiazdą Bayernu Monachium. Jej zdjęcia zapierają dech w piersiach (FOTO)
  4. Vital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycję
  5. Znany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłach
  6. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News