skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 29 Maja 2020

Michal Doleżal przekazał ważne informacje dla polskich kibiców. Zdradził, jak wyglądają treningi skoczków narciarskich

Skoki narciarskie w Polsce już powoli wracają. Skoczkowie narciarscy odbyli szereg treningów w ośrodku w Szczyrku. Reprezentanci Polski, którzy byli bacznie obserwowani przez trenerów reprezentacji Polski zostali odizolowani od świata, a same sesje treningowe skryła tajemnica. Michal Doleżal, który prowadzi polskich skoczków, zdecydował się na kilka słów komentarza w rozmowie z Onetem. Czeski trener przekazał w rozmowie z Tomaszem Kalembą wiele istotnych szczegółów.

Skoki narciarskie w Polsce cieszą się niebywałym powodzeniem i uwielbieniem kibiców, które trwa od lat. Kibice polskiej reprezentacji bardzo dobrze przyjęli informację w sprawie powrotu skoczków do treningów, które odbyły się na obiekcie w Szczyrku. O ile do tej pory zajęcia sportowców były owiane cieniem tajemnicy, o tyle teraz Michal Doleżal zdradził kilka bardzo istotnych szczegółów.

Zbigniew Boniek chwycił mikrofon i wprawił Polaków w euforię. Kibice mogą wrócić na stadiony już niebawem, padła dataZbigniew Boniek chwycił mikrofon i wprawił Polaków w euforię. Kibice mogą wrócić na stadiony już niebawem, padła dataCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Michal Doleżal opowiada o zajęciach skoczków w Szczyrku

Trener polskiej reprezentacji w rozmowie z Tomaszem Kalembą z Onetu zaznaczył, że jest bardzo zadowolony z tego, co pokazali polscy sportowcy w trakcie prowadzonych przez niego zajęć. Czech zaznacza, że mimo, że do początku rywalizacji w Pucharze Świata minie jeszcze dużo czasu, to już teraz widzi poprawne skoki u członków reprezentacji Polski, którzy w następnym sezonie wystąpią aż w 12 osobowym składzie.

- Na jednego trenera przypada trzech zawodników. Muszę przyznać, że funkcjonuje to bardzo dobrze. Do tego pomiędzy treningami mamy czas na analizę. Pewnie, że na samym początku trzeba było to wszystko dopracować, ale teraz wygląda to bardzo dobrze. A co do zawodników, to nie mieli żadnych problemów. Nic mnie nie zaskoczyło, a nawet jestem bardzo zadowolony z tego pierwszego zgrupowania. Widać u wszystkich skoczków wielką koncentrację. Dlatego ze skoku na skok była poprawa u każdego z nich. Oczywiście zdarzało się też, że niektórym wychodziły już bardzo dobre skoki. To jednak są takie wyskoki, a naszym celem jest ustabilizowanie dyspozycji na wysokim poziomie. Na to jednak mamy czas. Start Pucharu Świata jest bowiem zaplanowany dopiero w trzeciej dekadzie listopada. - powiedział Doleżal.

Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. W przepisie na jej ogórkową zakocha się każda PolkaAnna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. W przepisie na jej ogórkową zakocha się każda PolkaCzytaj dalej

Doleżal komentuje stan Klemensa Murańki. Skoczek miał poważną kontuzję

Jedną z najciekawszych kwestii omawianych w wywiadzie z Onetem, był stan Klemensa Murańki. Skoczek w marcu doznał groźnego złamania ręki, które wykluczyło go z zawodów Pucharu Świata. Doleżal przekonuje jednak, że z Polakiem jest już wszystko w porządku i brał udział w trakcie zajęć w Szczyrku.

- Również Klemens Murańka, który w marcu złamał rękę. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i w komplecie brali udział w treningach. - mówi trener.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Są oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanie
  2. Od jutra duże zmiany w sklepach. Jak zmienią się godziny otwarcia sklepów - Biedronki i Lidla?
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News