Skoki narciarskie
.
Autor Piotr Bernaciak - 29 Grudnia 2019

Skoki narciarskie. Polski skoczek zdyskwalifikowany z konkursu. Bezlitosna decyzja sędziów

Skoki narciarskie w Oberstdorfie rozpoczęły Turniej Czterech Skoczni. Niestety, jeden z Polaków został z niego zdyskwalifikowany przez sędziów. Taka decyzja jest dla niego jednym wielkim rozczarowaniem.

Skoki narciarskie świętują dziś wielki dzień. Polacy mieli dziś okazję rozpocząć zmagania w Turnieju Czterech Skoczni, który miał miejsce w Oberstdorfie. Liczyliśmy na to, że nasi przedstawiciele na największych skoczniach świata zaprezentują się z dobrej strony i pokażą plecy rywalom. Na samym początku przyszło im mierzyć się w indywidualnych pojedynkach jeden na jednego.

W jednym z takich przypadków doszło do bratobójczego starcia. Stefan Hula musiał zmierzyć się z Jakubem Wolnym, a rywalizację wygrał ten drugi. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że trzeba pogodzić się z odpadnięciem jednego z naszych reprezentantów i że jeden z nich zdoła zapewnić sobie miejsce w drugiej serii. Wobec rezultatu z Oberstdorfu paść miało na Wolnego.

OFICJALNIE: Najważniejszy transfer tej zimy dokonany. Gwiazdor podpisał kontraktOFICJALNIE: Najważniejszy transfer tej zimy dokonany. Gwiazdor podpisał kontraktCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Jakub Wolny zdyskwalifikowany

Jakub Wolny wygrał ze Stefanem Hulą dość zdecydowanie i mógł cieszyć się z awansu do drugiej serii. Musieliśmy zwyczajnie pogodzić się z odpadnięciem i awansem któregoś z nich. Wolny nie ukrywał radości, że to właśnie dla niego znajdzie się miejsce w drugiej serii. Niestety, po chwili usłyszał wiadomości, które bardzo go rozczarowały.

Polak został zdyskwalifikowany z całego konkursu w związku z nieprzepisowym kombinezonem. Jak sam potem przyznał w jednym z wywiadów, nie "kombinował" nic przy swoim sprzęcie i dlatego bardzo szkoda mu, że uznano jego kostium za nieprzepisowy. W związku z tym zgodnie z przepisami to właśnie Stefan Hula zaliczył awans do drugiej serii zmagań.

Skoki narciarskie. Polak rozczarowany decyzją sędziów

Choć Jakub Wolny był bardzo smutny, to decyzji sędziów nie dało się już zmienić. Teraz musi on liczyć się z tym, że na kolejny konkurs musi poczekać do kolejnego tygodnia, kiedy odbędą się zmagania w Garmisch-Partenkirchen. Pozostaje nam mieć nadzieję, że tam zobaczymy wszystkich Polaków w komplecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podjęto ostateczną decyzję ws. transferu gwiazdy. Kibice nie kryją wielkiego zdziwienia
  2. Niesamowite osiągnięcie Roberta Lewandowskiego. Zostawił w tyle Leo Messiego
  3. OFICJALNIE: Najważniejszy transfer tej zimy dokonany. Gwiazdor podpisał kontrakt
  4. Jest nowy chętny na Krzysztofa Piątka. Kibice są załamani
  5. FC Barcelona. Były gwiazdor chciałby wrócić do klubu. "Jeśli zadzwonią, rzucę wszystko"
  6. Współczujemy. Narzeczona Bartosza Kurka przekazała bardzo przykrą wiadomość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News