Skoki narciarskie upadek
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 30 Marca 2020

Życie polskiego skoczka posypało się w jednej chwili. Prawie nikt nie wie, czym zajmuje się teraz

Skoki narciarskie bywają czasami sportem niebezpiecznym, o czym przekonał się przed laty jeden z polskich skoczków. Doszło do strasznego wypadku z jego udziałem, a dziś mało kto wie, czym on się zajmuje.

Skoki narciarskie również bywają niebezpieczną dyscypliną sportu, choć mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w trakcie sezonu dochodzi do wielu kontuzji. Zawodowcy znani z pierwszych stron gazet najczęściej radzą sobie z unikaniem urazów, jednak setki innych zawodników musi decydować się na przerwę. Tego typu zdarzenia przytrafiały się również polskim skoczkom.

Jeden z nich przed wieloma laty przeżył okropny wypadek, do którego doszło w trakcie zawodów Pucharu Świata. Wszystko wydarzyło się na oczach widzów z całego świata, którzy nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Wypadek wyglądał strasznie. Dziś były reprezentant Polski spełnia się w nieco inny sposób.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Genialna zabawa Martyny Wojciechowskiej. Internauci wygrali, szczęka opada do samej ziemi
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunęlle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunęCzytaj dalej

Skoki narciarskie również powodują kontuzję

Do wypadku doszło w 2001 roku na skoczni narciarskiej podczas treningu do zawodów Pucharu Świata w Planicy. To wtedy na skoczni pojawił się jeden z najbardziej znanych polskich sportowców, Tomasz Pochwała, który liczył na obiecujący występ w konkursie. Niestety, musiał zrezygnować z powodu kontuzji, którą widzieli wszyscy przyglądający się treningowi.

- Moja forma sukcesywnie szła w górę. Niestety, wszystko się zatrzymało po upadku. Możliwe, że nie miałem nawet świadomości, jak bardzo upadek został w mojej głowie. Oczywiście nie wiem, czy był powodem spadku formy, ale na to już nikt nie znajdzie odpowiedzi - mówił wówczas Tomasz Pochwała, który nigdy nie wrócił już do formy sprzed upadku w Planicy.

FC Barcelona dostanie nowego trenera? To legenda klubu, już planuje transferyFC Barcelona dostanie nowego trenera? To legenda klubu, już planuje transferyCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Koszmarny upadek Pochwały

Dziś Tomasz Pochwała jest jednym z trenerów polskiej kadry w kombinacji norweskiej. To dyscyplina, w której również trzeba oddać dobry skok, dlatego Pochwała może być dobrym szkoleniowcem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miasteczko w centrum epidemii pozostaje zdrowe. Nikt nie zachorował, naukowcy rozpoczynają badania
  2. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. "Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje"
  3. Wielkie zamieszanie w Jagiellonii. Piłkarze sprzeciwiają się decyzji klubu, chodzi o pieniądze
  4. Piękny gest Wojciecha Szczęsnego. Zrezygnował z fortuny, żeby pomóc. Wielkie brawa
  5. PZPN odtajnił nieznane szczegóły na temat pracy Jerzego Brzęczka. Kibice nie mogą uwierzyć (WIDEO)
  6. RMF: Wyjście z domu tylko w pojedynkę, nowe limity sklepach. Rząd wzmocni dzisiaj ograniczenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News