Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Grudnia 2020

Z ostatniej chwili. Polscy skoczkowie przeszli kolejne badania, znamy wyniki

Skoki narciarskie w ostatnich dniach dostarczyły Polakom wyjątkowo wielu emocji. Niestety nie tylko za sprawą świetnych występów naszych skoczków. Polacy zostali wykluczeni z konkursu w Oberstdorfie z uwagi na podejrzenie koronawirusa u Klemensa Murańki. Okazało się to pomyłką i Biało-Czerwoni wystąpili w Oberstdorfie. Teraz przed Polakami start w kolejnych zawodach i kolejne badania. Znamy już wyniki testów przed rywalizacją w Garmisch-Partenkirchen. 

  • Turniej Czterech Skoczni przenosi się do Garmisch-Partenkirchen
  • W Nowy Rok Polscy skoczkowie będą rywalizować na skoczni Grosse Olympiaschanze
  • Przed zawodami Biało-Czerwoni przeszli kolejne testy na obecność koronawirusa

Skoki narciarskie są nadal najgorętszym tematem w polskim sporcie. Wszystko za sprawą zamieszania z udziałem polskich skoczków przed konkursem TCS w Oberstdorfie. Teraz kadra Michala Doleżala udała się do Garmisch-Partenkirchen na kolejne zawody i przeszła też następne testy na obecność COVID-19.

Skoki narciarskie. Polscy skoczkowie ponownie przeszli test na koronawirusa

Za nami pierwszy konkurs 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Zawody w niemieckim Oberstdorfie zostaną zapamiętane nie tyle ze sportowej rywalizacji, co zamieszania, jakie wybuchło wokół polskich skoczków. Wszystkiemu winny był oczywiście koronawirus.

W niedzielę okazało się, że zarażony COVID-19 może być Klemens Murańka. Już poniedziałek niemiecki sanepid przeprowadził kolejne badania, które ponownie u Murańki dało wynik lekko pozytywny. W związku z tym zapadła decyzja o wykluczeniu Polaków z rywalizacji w Oberstdorfie.

Nasi skoczkowie przeszli kolejne badania, które tym razem wykazały, że wszyscy są zdrowi. Na tej podstawie Polski Związek Narciarski domagał się zezwolenia naszym zawodnikom na start. Organizatorzy zarządzili kolejne testy, od których wyniku miało zależeć, czy nasi skoczkowie faktycznie otrzymają zgodę na udział w zawodach.

We wtorkowy poranek wszystko było już jasne. Testy dały u wszystkich członków naszej kadry wynik negatywny. Biało-Czerwoni otrzymali zgodę na udział w konkursie, a jego zasady specjalnie zmieniono.

Uwielbiany gwiazdor miał poważny wypadek. W trakcie sylwestra petarda wybuchła mu w dłoni, lekarze przerażeniUwielbiany gwiazdor miał poważny wypadek. W trakcie sylwestra petarda wybuchła mu w dłoni, lekarze przerażeniCzytaj dalej

Anulowano wyniki poniedziałkowych kwalifikacji, w których nasi reprezentanci nie mogli wziąć udziału z uwagi na wcześniejszą decyzję Niemców. Zdecydowano, że w konkursie weźmie udział 62 zawodników, a pierwsza seria nie będzie się odbywać według tradycyjnej zasady KO.

Polacy w Oberstdorfie zaprezentowali się dobrze. Wielkie powody do dumy polskim kibicom dał Kamil Stoch. 33-latek zajął drugie miejsce i pokazał, że będzie się liczył w walce o zwycięstwo w całym Turnieju Czterech Skoczni.

Polacy przebadani przed Garmisch-Partenkirchen. Znamy wyniki testów

Teraz przed skoczkami kolejne zawody. Już 1 stycznia odbędzie się konkurs w Garmisch-Partenkirchen. Również przed tymi zawodami wszyscy muszą przejść obowiązkowe testy na koronawirusa.

Jak informuje TVP Sport, nasi skoczkowie już odbyli badanie. Poznali również wyniki. Z informacji przekazanych przez sport.tvp.pl wynika, że wszyscy reprezentanci Polski uzyskali wyniki negatywne. Oznacza to, że mogą w spokoju przygotowywać się do kolejnego konkursu.

Zmagania w Garmisch-Partenkirchen rozpoczną się od sesji kwalifikacyjnej, która odbędzie się już w czwartek 31 grudnia o godzinie 14:00. Zawody wystartują w Nowy Rok również o godzinie 14:00. Wcześniej skoczków czeka seria próbna o 12:30.

Źródło: TVP Sport

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News