skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 31 Stycznia 2020

Znany skoczek zaliczył groźny upadek w Sapporo. Wszystko na oczach widzów z całego świata

Skoki narciarskie są dyscypliną, która jest wyjątkowo widowiskowa, ale niezwykle niebezpieczna. Skoczkowie doznają czasem wyjątkowo przerażających urazów, które niekiedy zmuszają atletów do kończenia kariery. W w trakcie eliminacji do konkursu w Sapporo bolesnego upadku doznał Szwajcar Gregor Deschwanden. Widzowie byli zszokowani i zastanawiali się, czy zdarzenie nie odbiło się negatywnie na zdrowiu sportowca.

Skoki narciarskie przywędrowały wraz z Pucharem Świata do Sapporo. Skoczkowie wzięli dzisiaj udział w kwalifikacjach do turnieju i nic nie zapowiadało tego, żeby w trakcie eliminacji stało się coś strasznego. Niestety, Gregor Deschwanden przekonał się o tym, że zbytnia wiara we własne umiejętności może poskutkować tragedią. Szwajcar poślizgnął się w trakcie lądowania, a kibice wstrzymali oddech.

Ogromny pech Kamila Stocha w Sapporo. Kibice zadrżeli przed telewizorami, wielka niespodziankaOgromny pech Kamila Stocha w Sapporo. Kibice zadrżeli przed telewizorami, wielka niespodziankaCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Sapporo. Gregor Deschwanden poślizgnął się na skoczni

Gregorz Deschwanden uchodzi za drugiego najlepszego skoczka swojego kraju po legendarnym Simonie Ammanie. Szwajcar, który w tym sezonie Pucharu Świata pokazuje średnią formę, miał problem z lądowaniem w trakcie kwalifikacji do konkursu w Sapporo. Reprezentant Helwetów potknął się i zaczął fikołkować po powierzchni skoczni. Do sportowca od razu podbiegli medycy, ponieważ upadek wyglądał na wyjątkowo groźny i wszyscy podejrzewali, że sportowiec zrobił sobie krzywdę.

Ostatecznie Deschwanden zakwalifikował się do konkursu mimo słabych not za styl i bliskiej odległości zajmując 46. miejsce. Do konkursu zakwalifikowało się 50. skoczków, a sam Szwajcar udzielił po sesji eliminacyjnej krótkiego wywiadu, w którym powiedział, co mogło stać za jego upadkiem.

Zmiana strefy czasowej przełożyła się na kondycję Szwajcara?

Według Deschwandena, na jego zły występ w trakcie eliminacji przełożyła się zmiana strefy czasowej i fakt, że zawodnik nie wypił kawy przed zawodami. Jak sam mówi, mogło być to kwestią jego zmęczenia, ponieważ sam nie wie, czemu jego lądowanie wyglądało aż tak źle.

- Wszystko gra, ale nie mam pojęcia, jak do tego doszło. Może potrzebuję więcej kawy - powiedział Szwajcar cytowany przez Dominika Formellę z portalu skijumping.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagrano moment katastrofy Kobego Bryanta. Zarejestrowała go osiedlowa kamera (WIDEO)
  2. Właściciel Fame MMA potwierdził fantastyczną wiadomość. Na następnej gali widzowie zobaczą niezwykłą walkę
  3. Polskich skoczków obejrzą tylko najwytrwalsi. Nieludzkie godziny weekendowego konkursu
  4. Adam Małysz zwraca uwagę na gigantyczny problem Polaków. "Nie mamy gdzie trenować"
  5. Były polski sędzia piłkarski skazany. Ustawiał spotkania polskiej ligi
  6. Fatalne wieści o Kamilu Stochu. Widzowie zamarli podczas skoku, skończyło się naprawdę źle

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News