Skoki narciarski Wojciech Skupień
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 31 Marca 2020

Polski skoczek był ulubieńcem kibiców. Aż trudno uwierzyć w to, czym zajmuje się dzisiaj

Skoki narciarskie bywają bardzo zmiennym sportem. Prawdziwe sukcesy osiągają tylko nieliczni, podczas gdy inni muszą przyzwyczaić się do myśli o zbliżającym się zakończeniu kariery. Jeden z byłych polskich skoczków pracuje teraz w zupełnie innym zawodzie.

Skoki narciarskie cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością, zwłaszcza od wybuchu Małyszomanii po sukcesach Adama Małysza w Pucharze Świata. Jeszcze przed debiutem polskiego mistrza kibice z naszego kraju mieli swoich ulubieńców, którzy nie osiągali jednak tak wielkich sukcesów. Jeden z nich zupełnie porzucił sport, z którym był związany i kojarzony.

Przed laty polscy kibice musieli cieszyć się z mniejszych sukcesów naszych reprezentantów, choć nie osiągali oni triumfów w Pucharze Świata. Po latach dowiadujemy się prawdy na temat tego, co robi obecnie jeden z nich. Nie da się ukryć, że wielu jego fanów sprzed lat może czuć wielkie zaskoczenie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinę
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Juventus Turyn będzie musiał sprzedać Cristiano Ronaldo? Promocyjna cena za portugalskiego gwiazdoraJuventus Turyn będzie musiał sprzedać Cristiano Ronaldo? Promocyjna cena za portugalskiego gwiazdoraCzytaj dalej

Skoki narciarskie bywają przewrotne

Wojciech Skupień kochał skoki narciarskie na tyle, że po zakończeniu kariery postanowił dalej pozostać w tej dyscyplinie. Stwierdził on, że zostanie trenerem w jednym z klubów narciarskich w Zakopanem. Życie bywa jednak pełne nieprzewidzianych sytuacji i czasami nie udaje się zrealizować swoich planów. Przekonał się o tym właśnie nasz były reprezentant.

Planował on pozostanie w zawodzie trenera, jednak z powodu niskich zarobków stwierdził, że dla rodziny znacznie bardziej opłacalne będzie rozpoczęcie działalności w innym biznesie. Z tego powodu Wojciech Skupień zdecydował, że uruchomi własny pensjonat. Mało kto wie o jego obecnym zawodzie, choć przed laty losy naszego skoczka śledziły tysiące kibiców.

Epidemia we Włoszech sparaliżowała kraj. Epidemia we Włoszech sparaliżowała kraj. "Żyjemy jak w horrorze"Czytaj dalej

Skoki narciarskie. Były ulubieniec nie pracuje w sporcie

Wojciech Skupień zakończył karierę w 2007 roku. Jego największym sukcesem było osiągnięcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej FIS Cup, drugiego turnieju po Pucharze Świata pod względem prestiżu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków
  2. Dwie kolejne ofiary koronawirusa. Nie żyje pacjent z Warszawy, liczba wykrytych przypadków rośnie
  3. Ile zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  4. Justyna Kowalczyk potajemnie wyszła za mąż? W internecie aż huczy od spekulacji (ZDJĘCIE)
  5. Wielki wstrząs dla byłego reprezentanta Polski w skokach. Federacja wyrzuciła go na bruk bez uprzedzenia
  6. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News