Skoki narciarskie
pl.wikipedia.org/Michał460
Autor Aleksy Kiełbasa - 31 Lipca 2020

Skoki narciarskie na Letnich Igrzyskach. Zaskakująca decyzja. Tajner: Mnie by to do głowy nie przyszło

Jeszcze nieoficjalnie, ale bardzo prawdopodobne. Skoki narciarskie znajdą się w programie Letnich Igrzysk Europejskich, które w 2023 roku zorganizują Kraków i Małopolska. „Mnie by to do głowy nie przyszło” - komentuje sytuację na łamach Onetu Sport Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Skoki narciarskie to przede wszystkim zimowa dyscyplina. Zawodnicy swoją najwyższą formę szykują na koniec listopada, aby walczyć o najważniejsze laury do późnego marca. Jednak ta dyscyplina ma również swoją rację bytu latem. Wówczas skoczkowie rywalizują na igelicie, m.in. w trakcie Letniego Grand Prix. W tym roku niestety, ale przez pandemię koronawirusa cykl ten został uszczuplony tylko do zawodów w Wiśle. Ponadto władze FIS-u podjęły decyzję, że mimo rozegrania dwóch konkursów, nie zostanie wybrany zwycięzca klasyfikacji generalnej. Natomiast w ostatnich dniach pojawiła się niespodziewana szansa, na inne zawody, w trakcie których skoczkowie również walczyliby latem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza

Skoki narciarskie na Letnich Igrzyskach Europejskich w 2023 roku?

Jak się okazuje, skoki narciarskie niemal na pewno znajdą się w programie Letnich Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Ich gospodarzem będzie Kraków oraz Małopolska. Te doniesienia w rozmowie z Onetem Sport potwierdził prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

- Dostaliśmy zapewnienie, że skoki znajdą się w programie igrzysk europejskich. Chcemy, by rywalizowały także kobiety. Zawody miałyby się odbywać na Średniej Krokwi - powiedział Tajner.

Przypomnijmy, że kompleks skoczni Średniej Krowki jest właśnie w trakcie gruntownej przebudowy. To nie pierwszy raz, kiedy w trakcie Igrzysk Europejskich, w programie pojawi się dyscyplina, która cieszy się dużą popularnością w kraju organizatora. Podobna sytuacja miała miejsce w trakcie Igrzysk w Azerbejdżanie i na Białorusi, kiedy w imprezie rywalizowano w sambo. Gospodarz ma bowiem prawo do tego, aby umieścić w programie sporty, na których mu szczególnie zależy.

Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzyWidzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzyCzytaj dalej

Inicjatywa ze strony województwa

Jak powiedział Tajner, nie miał nawet w planach sugerowania takiej propozycji organizatorom Igrzyskach

- Mnie by to do głowy nie przyszło, by komuś mówić o organizowaniu latem skoków narciarskich i to jeszcze na igrzyskach europejskich. Wymyślił to jednak Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego. Podchwycił to Janez Kocijancic, szef Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich, który niedawno zmarł. On był Słoweńcem, więc skoki też mu były bliskie - powiedział prezes PZN.

W planach jest rywalizacja w 20 dyscyplinach. Będą kwalifikacje do IO

W trakcie Igrzysk Europejskich w 2023 roku, zawodnicy wedle pierwotnych założeń maja rywalizować w 20 dyscyplinach, ale może to ulec zmianie. W projekcie na razie znajduje się 21 kategorii, a są nimi: łucznictwo, lekkoatletyka, badminton, koszykówka 3x3, boks, taniec breaking, kajakarstwo, kolarstwo, szermierka, gimnastyka, judo, pięciobój nowoczesny, rugby siedmioosobowe, strzelectwo, wspinaczka sportowa, pływanie, tenis stołowy, triathlon, siatkówce, podnoszenie ciężarów i zapasy. Ponadto do programu mogą zostać dołączone: plażowa piłka ręczna, trial elektryczny, karate, biegi górskie oraz teqball.

Igrzyska Europejskie to multidyscyplinarne zawody, zarządzane przez Europejski Komitet Olimpijski i rozgrywane od 2015 roku. Impreza odbywa się co cztery lata. Ostatnio ich organizatorem w 2019 był Mińsk, a w 2023 będzie nim Kraków. Jak podkreśla prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, organizator zależy na wysoki poziomie sportowym.

- Rozgrywane dyscypliny olimpijskie mają być kwalifikacją do igrzysk w Paryżu w 2024 roku, a nieolimpijskie reprezentować poziom mistrzostw Europy. To zapewni zainteresowanie całego świata i umożliwi przyjazd wielu kibiców – zaznacza Andrzej Kraśnicki.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiany sportowiec zawiesza karierę. Jego 5-letni synek zachorował na raka
  2. Kierowcy muszą przygotować się na podwyżki, nie ma odwrotu. Opłaty idą w górę, jednak wybranych ominą
  3. Tajemnicze kręgi pod Toruniem. Naukowcy mówią o przełomowym odkryciu
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News