Skoki narciarskie TCS
facebook.com/@KamilStochOfficial
Autor Łukasz Kowalski - 31 Grudnia 2020

Sukces polskich skoczków, aż siedmiu naszych wystąpi jutro w konkursie. Wielkie brawa

Skoki narciarskie tradycyjnie zakończyły swój rok kwalifikacjami do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. W piątkowym konkursie zobaczymy wszystkich Biało-Czerwonych. Polacy pokazali, że ostatnio są w doskonałej formie. Najlepiej zaprezentowała się Kamil Stoch. Oprócz niego w pierwszej "10" znaleźli się jeszcze Dawid Kubacki i Andrzej Stękała. Znamy pary pierwszej serii drugiego konkursu tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni.

  • Skoki narciarskie tradycyjnie zakończyły swój rok kwalifikacjami do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen
  • W drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni zobaczymy komplet Biało-Czerwonych
  • Najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, w czołówce był także Dawid Kubacki i Andrzej Stękała
  • Znamy pary pierwszej serii konkursu w Ga-Pa

Skoki narciarski tradycyjnie już kończą rok kwalifikacjami od noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. W piątek skoczkowie będą rywalizowali w drugich zawodach z tegorocznego cyklu Turnieju Czterech Skoczni.

Po zawodach w Oberstdorfie Polacy rozbudzili apetyty kibiców na bardzo dobry występ w całym Turnieju. Drugi był Kamil Stoch, który do zwycięzcy Karla Geigera stracił niespełna trzy punkty. Wysoko był także rewelacyjny w tym sezonie Andrzej Stękała.

Skoki narciarskie zakończyły rok kwalifikacjami do konkursu w Garmisch-Partenkirchen

W czwartkowych kwalifikacjach podopieczni trenera Michala Doleżala potwierdzili, że są w doskonałej formie. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył w trudnych warunkach 132,5 metra, ale dzięki notom i rekompensacie za wiatr zajął ostatecznie szóste miejsce.

Dobrą formę po raz kolejny pokazał Stękała. 25-latek skoczył pół metra dalej od swojego starszego kolegi z reprezentacji i ostatecznie zajął 9 miejsce. Po swoim skoku nie krył wielkiej radości.

Właśnie dotarła do nas tragiczna wiadomość. Nie żyje kultowy polski sędzia, znały go tysiące PolakówWłaśnie dotarła do nas tragiczna wiadomość. Nie żyje kultowy polski sędzia, znały go tysiące PolakówCzytaj dalej

Pięć metrów bliżej, ale za to w zdecydowanie gorszych od Stękały warunkach skoczył Kubacki. Triumfator ostatniego Turnieju Czterech Skoczni otrzymał bardzo dużą rekompensatę punktową za wiatr i dzięki temu uplasował się tuż przed kolegą z drużyny.

Słabiej poradził sobie trzeci z liderów Polskiej kadry. Piotr Żyła przegrał walkę z silnym wiatrem, a do tego popełnił błąd przy wyjściu z progu i skoczył tylko 121 metrów. Dało mu to 39. pozycję w kwalifikacjach.

Dobre skoki Polaków w Garmisch-Partenkirchen

Rosnącą formę pokazał z kolei Maciej Kot. 29-latek skoczył 128,5 metra, co ostatecznie dało mu 29. pozycję. Niewiele lepiej poradził sobie Klemens Murańka. 26-latek skoczył metr dalej, ale pozwoliło mu to na zajęcie 26. miejsca.

Najgorzej spośród podopiecznych trenera Doleżala poradził sobie Aleksander Zniszczoł. 26-letni skoczek zepsuł swój skok, ale jego 121,5 metra wystarczyło do tego, żeby awansować do piątkowego konkursu.

Najlepiej w kwalifikacjach spisał się Anze Lanisek. Słoweniec skoczył 139 metrów, ale nie był to najdłuższy lot czwartkowego popołudnia. Trzy metry dalej poleciał lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud, ale przegrał ze Słoweńcem ze względu na niskie noty od sędziów. Podium uzupełnił Markus Eisenbichler. Lider Turnieju Czterech Skoczni, Geiger był piąty.

Konkurs w Garmisch-Partenkirchen rozpocznie Murańka, który w systemie KO będzie rywalizował Naoki Nakamurą. Trudne zadanie czeka Aleksandra Zniszczoła, który zmierzy się ze Stefanem Kraftem. Wyrównana walka czeka także Piotra Żyłę, który w parze będzie walczył z Michaelem Hayboeckiem. Andrzej Stękała będzie skakał wparze z Domenem Prevcem, Dawid Kubacki z Artti Aigro, Maciej Kot z Richardem Freitagiem, a Kamil Stoch z Viktorem Polaskiem.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News