skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 21 Lutego 2020

Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę

Skoki narciarskie w Rasnowie są najważniejszą imprezą sportową tego weekendu. Polacy, którzy mieli w pamięci niepowodzenie konkursu w Kulm chcieli pokazać się kibicom z jak najlepszej strony. Ostatecznie, ulubieńcy miłośników skoków w Polsce trochę się zawiedli. Pozytywną informacją jest to, że trzech reprezentantów zakończyło konkurs w pierwszej dziesiątce.

Skoki narciarskie cieszą się nieustającą popularnością. Polacy, którzy w tym sezonie prezentują się z rewelacyjnej strony w trakcie zawodów Pucharu Świata mieli ciężkie zadanie w trakcie występów w Rasnowie. Występy Polaków w Kulm miały zmienne szczęście ze względu na warunki pogodowe, a dyspozycja reprezentacji Polski w trakcie treningów nie napawała optymizmem. Ostatecznie trzech Polaków zakończyło zawody w pierwszej dziesiątce.

Kubacki najlepszy mimo choroby, Stoch znów zachwiał lądowanie. Polacy zaatakują w drugiej seriiKubacki najlepszy mimo choroby, Stoch znów zachwiał lądowanie. Polacy zaatakują w drugiej seriiCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Pierwsza seria nie napawała optymizmem

Polacy, którzy mieli wielkie ambicje na zajęcie dobrych miejsc w trakcie rumuńskiego konkursu przystępowali do zawodów w dość dużym osłabieniu. Dawid Kubacki zmaga się z przeziębieniem, co odbiło się na jego formie. Ostatecznie, Kubacki po skoku na odległość 98 metrów zajmował po pierwszej serii 5. miejsce. Kamil Stoch uplasował się na 8. pozycji, a Piotr Żyła na 11. Do drugiej serii zakwalifikował się także Jakub Wolny (19. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł na 30. pozycji. Najlepsi byli Karl Geiger (100 m.), Stephan Leyhe (99 m) i Stefan Kraft (98 m).

Ostatecznie, Kamil Stoch zajął szóste miejsce w konkursie. Blisko niego uplaspował się Dawid Kubacki, który zakończył rywalizację na 8. miejscu, a Piotr Żyła zajął 9. miejsce. Jakub Wolny zakończył zawody na 20. miejscu, a Zniszczoł na 24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwoje pasażerów wycieczkowca nie żyje. Trwa ewakuacja, koszmar pasażerów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News