Śląsk Wrocław jest chwalony
YouTube - slasknet
Autor Piotr Bernaciak - 2 Września 2019

Trener lidera Ekstraklasy: jestem zadowolony z naszych młodzieżowców

Śląsk Wrocław został sensacyjnym liderem Ekstraklasy w pierwszych kolejkach tego sezonu, zaskakując wszystkich ekspertów. Trener drużyny widzi mnóstwo pozytywów w grze drużyny.

Śląsk Wrocław zremisował wczoraj z Pogonią Szczecin, dzięki czemu utrzymał fotel lidera w PKO Ekstraklasie. Nikt nie spodziewał się tak dobrej postawy podopiecznych Vitezslava Lavicki po siedmiu kolejkach trwających rozgrywek. Wiele osób uważa to za wręcz sensacyjne rozstrzygnięcie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fatalną grę Śląska jeszcze w poprzednim sezonie.

Wrocławianie spotykają się z wieloma komplementami za swoją grę. Na część z nich odpowiedział trener Lavicka na wczorajszej konferencji prasowej po spotkaniu ze szczecinianami (1:1).

Z ostatniej chwili: Mauro Icardi na wylocie z Interu. Napastnik wybrał już nowy klubZ ostatniej chwili: Mauro Icardi na wylocie z Interu. Napastnik wybrał już nowy klubCzytaj dalej

- Nasza padła po dobrej akcji w bocznym sektorze, Musonda przedryblował rywali i dokładnie zagrał w pole karne, a Pich świetnie sfinalizował tę akcję. Nie jestem jednak zadowolony z naszej reakcji później. Straciliśmy gola, potem został on anulowany, a dwie minuty później znów wyciągaliśmy piłkę z siatki. Spojrzałem na naszą drużynę i widziałem, że zabrakło nam koncentracji w tamtym momencie. Inna sprawa, że Buksa wykazał się bardzo ładnym uderzeniem. Szacunek dla niego, to był piękny gol - powiedział trener Lavicka o wczorajszym meczu.

Śląsk Wrocław liderem PKO Ekstraklasy

- Jestem zadowolony z naszych młodzieżowców. Płacheta, Hołownia i Łyszczarz już grali, ale są jeszcze inni, jak Bergier, Samiec-Talar, czy Poprawa. A i to nie koniec. Czekają na szansę, grają w drugim zespole i im, tak jak i innym zawodnikom, mówię, że potrzebują cierpliwości i sumiennej pracy. W drużynie jest duża rywalizacja, każdy walczy o miejsce na boisku. Ale jest to rywalizacja pozytywna, jeden wspiera drugiego. Jestem zadowolony z tego, że taka jest chemia w drużynie - dodał Vitezslav Lavicka.

Śląsk spotyka się z kolejnymi pochwałami, gra dobrze i ma szansę na to, by utrzymać fotel lidera po przerwie na reprezentację. Z każdą kolejką będzie to jednak coraz trudniejsze, zwłaszcza wobec coraz lepszej postawy Legii.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News