Śląsk Wrocław
Autor Piotr Bernaciak - 27 Sierpnia 2019

Były właściciel klubu z Ekstraklasy zatrzymany przez CBA. Wyprowadzał pieniądze ze spółek

Śląsk Wrocław w ostatnim czasie bardzo często zmieniał właściciela. Jak się okazuje, jeden z byłych akcjonariuszy klubu został zatrzymany przez CBA. Miał wykradać pieniądze z wielu spółek.

Śląsk Wrocław przez długi czas nie mógł cieszyć się stabilizacją. W klubie bardzo często zmieniał się właściciel, co nie sprzyjało atmosferze budowania zespołu. Wygląda jednak na to, że obecnie sytuacja w końcu uspokoiła się. Od dłuższego czasu sytuacja w Śląsku wygląda coraz lepiej, a klub osiąga znacznie lepsze wyniki, niż choćby rok temu o tej porze.

Dziś dowiedzieliśmy się, że jeden z byłych właścicieli klubu został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Grzegorz Ś. wraz ze swoimi wspólnikami został zatrzymany z samego rana za liczne przestępstwa. Teraz grożą mu bardzo poważne konsekwencje, między innymi kara wieloletniego pozbawienia wolności.

Kylian Mbappe poważnie kontuzjowany. Ile może potrwać przerwa najlepszego młodego zawodnika?Kylian Mbappe poważnie kontuzjowany. Ile może potrwać przerwa najlepszego młodego zawodnika?Czytaj dalej

- W trakcie prowadzonego postępowania zatrzymani działali na szkodę akcjonariuszy i właścicieli grupy kapitałowej nadużywając udzielonych im uprawnień i doprowadzając do wyprowadzenia składników majątkowych, w tym mienia ruchomego, nieruchomości, papierów wartościowych oraz praw majątkowych wielkiej wartości - mówi dla TVP Temistokles Brodowski z CBA.

Nie wiadomo, czy pieniądze były również wyprowadzane ze Śląska Wrocław. Szacuje się, że w ten sposób Ś. i jego wspólnicy mieli zarobić ponad 96 milionów złotych. Sprawą w najbliższych dniach z pewnością zajmie się prokuratura, dzięki czemu poznamy szczegóły działalności grupy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News