Sławomir Szmal dziękujemy
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Piotr Bernaciak - 18 Maja 2020

Sławomir Szmal - legenda polskiego sportu. Dziękujemy za wszystkie mecze

Sławomir Szmal niewątpliwie może być uznawany za legendę polskiego sportu w związku z dziesiątkami meczów na wybitnym poziomie w narodowych barwach. W czasach świetności jego mecze doceniały miliony wiernych fanów z naszego kraju. Bramkarzowi należy się gigantyczny szacunek.

Sławomir Szmal zakończył już swoją długą i pełną sukcesów karierę, jednak niewątpliwie możemy powiedzieć, że wciąż jest on doskonale wspominany przez fanów polskiego szczypiorniaka. Nic dziwnego, bowiem wieloletni golkiper naszej drużyny narodowej może być uznawany za jednego z najwybitniejszych bramkarzy reprezentacji Polski w jej historii. Liczne mecze na mistrzostwach świata i Europy potwierdzają te słowa.

W kadrze Polski zagrał aż 298 meczów, co tylko potwierdza, jak dużym szacunkiem cieszył się na przestrzeni lat. Udało mu się nawet w trakcie tych spotkań trzykrotnie trafić do siatki. Serca kibiców zdobył jednak licznymi interwencjami, które stały na światowym poziomie. To właśnie dzięki nim został jednym z synonimów piłki ręcznej w naszym kraju.

SŁAWOMIR SZMAL - DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News