Śmierć
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Kwietnia 2020

Zmarł jeden z najwybitniejszych sportowców w historii. Osiągał ogromne sukcesy, wielka strata

Śmierć kolejnej legendy sportu wstrząsnęła kibicami na całym świecie. W ostatnich tygodniach odeszło od nas wielu wybitnych przedstawicieli różnych dyscyplin. Tym razem smutne wieści napłynęły z Wielkiej Brytanii, gdzie zmarł zawodnik uznawany przez ekspertów za jednego z najlepszych w historii. 

Śmierć wybitnego kierowcy Formuły 1 została potwierdzona przez brytyjski dziennik “Daily Mail”. Dla kibiców sportu to kolejna wielka strata w ostatnim czasie. Legendarny kierowca, uważany za jednego z najlepszych w dziejach tej dyscypliny, zmarł w wielkanocny poranek po walce z chorobą.

Reprezentant Polski bliski przenosin do Hiszpanii. Chce go legendarny klub, transfer już tego lata?Reprezentant Polski bliski przenosin do Hiszpanii. Chce go legendarny klub, transfer już tego lata?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch ujawnił, co będzie robić po zakończeniu kariery. Wielu się zdziwi, mistrz ma zaskakujący plan
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa


Śmierć wybitnego kierowcy zasmuciła tysiące kibiców

“Daily Mail” podał informację o śmierci Stirlinga Mossa, wybitnego kierowcy wyścigowego, który na przestrzeni swojej wieloletniej kariery wziął udział w 529 wyścigach i wygrał aż 212 z nich. Moss startował w wielu kategoriach w latach 1948-1962. Brał udział między innymi w wyścigach Formuły 1, reprezentując barwy brytyjskich zespołów. W zawodach najsłynniejszej serii wyścigowej triumfował 16 razy, jednak nie udało mu się wywalczyć tytułu mistrzowskiego. Jest jedynym zawodnikiem w historii, który wygrał taką ilość wyścigów, nie triumfująć ostatecznie w klasyfikacji końcowej.

Prawie nikt nie wie, jak wygląda siostra Roberta Lewandowskiego. Podobna do brata? (FOTO)Prawie nikt nie wie, jak wygląda siostra Roberta Lewandowskiego. Podobna do brata? (FOTO)Czytaj dalej


Zawodnik ze względu na swoje niesamowite występy stał się legendą

Mimo to wszyscy eksperci i kibice zgodnie uważają, że Moss jest jednym z najlepszych kierowców wyścigowych w historii, stąd też określenie, jakim zwykło się go nazywać, a mianowicie najlepszego kierowcy, który nie wywalczył mistrzostwa świata. W 2000 roku za zasługi dla brytyjskiego sportu nadano mu tytuł szlachecki. Informację o śmierci w niedzielę rano potwierdziła jego małżonka. Sterling Moss miał 90 lat. Odszedł po długiej walce z chorobą.

Źródło: Daily Mail

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
  2. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  3. Polscy kibice zamarli. 20-letni piłkarz brutalnie zamordowany pod własnym domem w Wielkanoc
  4. Prawie nikt nie wie, jak wygląda siostra Roberta Lewandowskiego. Olśniewająca piękność, podobna do brata? (FOTO)
  5. Nagły zwrot akcji w sprawie Jerzego Brzęczka. Zadziwiające doniesienia prosto z PZPN
  6. Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News