Smog problem substancje
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 19 Listopada 2019

Najgroźniejsze substancje znajdują się w powietrzu. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Smog jest obecnie jednym z największych problemów dzisiejszego społeczeństwa. Przedstawiamy jego najgroźniejsze składniki, na które powinniśmy uważać. Zawsze warto o nich pamiętać.

Smog powoduje wiele problemów, które mogą bezpośrednio wpłynąć na nasze zdrowie. Zanieczyszczenie powietrza w miastach jest coraz groźniejsze, dlatego warto na bieżąco orientować się na temat stanu powietrza. Wiele osób już teraz się na to decyduje, jednak jeżeli dane nie są dokładnie opisane, to nie wszyscy są w stanie zrozumieć podane wyniki. Warto więc zorientować się, na co powinniśmy zwracać uwagę.

Przedstawiamy listę najbardziej szkodliwych substancji, które znajdują się w zanieczyszczonym powietrzu. Jedne z nich są mniej szkodliwe, inne bardziej, jednak każda wpływa na nasze zdrowie negatywnie i jeżeli ich poziom jest zbyt wysoki, powinniśmy zrezygnować z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Bohater walki wieczoru wróci do Fame MMA? Trwają negocjacje, czeka nas prawdziwy odlot!Bohater walki wieczoru wróci do Fame MMA? Trwają negocjacje, czeka nas prawdziwy odlot!Czytaj dalej

Smog staje się ogromnym problemem

Substancje wpływające na nasze zdrowie negatywnie to:

  • dwutlenek siarki (SO2)
  • tlenki azotu (NxOy)
  • pyły węglowe (X2)
  • lotne związki organiczne (benzopireny)
  • tlenek węgla (CO)
  • dwutlenek węgla (CO2)
  • ozon troposferyczny (O3)
  • ołów (Pb)

Powinniśmy zawsze uważać na ich poziom w badaniach podawanych nam przez meteorologów lub w różnych stacjach, które mierzą poziom tych substancji w powietrzu i automatycznie podają nam, czy i o ile został przekroczony.

Smog należy do największych kłopotów naszej cywilizacji

Wydaje się więc, że każdy powinien ocenić na własną rękę, czy chce decydować się na aktywność w czasie, gdy powietrze jest zanieczyszczone. Warto zwrócić uwagę na wspomniane substancje, bo dzięki zaznajomieniu się ze wspomnianą listą każdemu z nas może być łatwiej podjąć kluczową decyzję.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News