Smog bieganie układ oddechowy
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 20 Listopada 2019

Smog szkodzi nie tylko układowi oddechowemu. Badania polskich naukowców rozwiewają wątpliwości

Smog z pewnością ma zły wpływ na nasze zdrowie. Niektórzy jednak żyją w przeświadczeniu, że jego problem nie jest aż tak duży. Pojawiają się jednak najnowsze wiadomości na temat badań polskich naukowców.

Smog powoduje różne problemy i wpływa na nasze życie - nie jest to żadną tajemnicą i wie o tym każdy z nas. Nie da się jednak ukryć, że istnieją pewne mity na temat zanieczyszczonego powietrza, w które wierzą tysiące osób, a które nie mają nic wspólnego z prawdą. Przedstawiamy jeden z nich, który wciąż istnieje w myślach części społeczeństwa.

Gwiazdor zrezygnował z walki na Fame MMA 6! Jego tłumaczenie zażenowało internautówGwiazdor zrezygnował z walki na Fame MMA 6! Jego tłumaczenie zażenowało internautówCzytaj dalej

Smog doprowadza do wielu problemów zdrowotnych

- Smog szkodzi każdemu układowi organizmu nie tylko oddechowemu, ale też np. układowi krążenia. Nasze badania wykazały, że na wpływ smogu wrażliwy jest układ krążenia nie tylko osób starszych, mających różne czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, ale też osób młodych, zwłaszcza kobiet - czytamy na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie analizowali wpływ smogu na układ krążenia i okazuje się, że młode, zdrowe osoby są wyjątkowo narażone na choroby układu krążenia. Co więcej, wyniki badań podkreślają, że ryzyko zwiększa się dodatkowo u kobiet.

Warto również wiedzieć, że osoby z chorobami układu krążeniowo-oddechowego są szcególnie narażone na choroby powstające w wyniku smogu. Dzięki badaniom naukowców wiemy, że powinniśmy mieć na uwadze nie tylko nasz układ oddechowy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News