Smog choroby
Flickr
Autor Piotr Bernaciak - 22 Listopada 2019

Smog doprowadza do powstania wielu chorób. Część z nich jest śmiertelna

Smog potrafi wywoływać straszliwe konsekwencje u osób, które są podatne na choroby. Możemy nabawić się przerażających dolegliwości. Wskazujemy na choroby, które często są spowodowane smogiem.

Smog może doprowadzać do znacznego pogorszenia się naszego stanu zdrowia. Nie da się ukryć, że zanieczyszczenie powietrza w naszym kraju rośnie do przerażającego poziomu, w związku z którym powinniśmy bardzo szybko zacząć reagować. Niestety, wiadomości ukazujące się na temat zanieczyszczeń póki co nie zdołały zmotywować Polaków do dbania o nasze zdrowie.

Warto zwracać uwagę na to, jakie są bezpośrednie konsekwencje sytuacji, gdy smog osiąga wyjątkowo wysoki poziom. Nie powinniśmy nigdy doprowadzać do tego typu sytuacji, gdy zanieczyszczenie powietrza może uniemożliwić nam wyjście z domu. Smog wywołuje różne choroby. Przedstawiamy te z nich, które wywoływane są najczęściej i dotykają tysiące osób.

Fantastyczny mecz Grzegorza Krychowiaka w lidze rosyjskiej. Tak dobrze nie zagrał od dawnaFantastyczny mecz Grzegorza Krychowiaka w lidze rosyjskiej. Tak dobrze nie zagrał od dawnaCzytaj dalej

Smog powoduje wielkie problemy

Smog wpływa źle przede wszystkim na nasz układ oddechowy. Możemy nabawić się różnego rodzaju alergii, a także astmy oskrzelowej. Nie jest również żadną tajemnicą, że zanieczyszczenia powietrza często bywają rakotwórcze. To właśnie z tego powodu wiele osób choruje na nowotwory krtani lub płuc. Najczęściej powoduje je benzopiren, który znajduje się w smogu.

Co więcej, możemy mieć również problemy z chorobami sercowo-naczyniowymi. Gdy jesteśmy narażeni na smog, wzrasta ryzyko nabawienia się choroby Parkinsona lub nawet zawału serca, w związku z czym z pewnością nie możemy uznać zanieczyszczonego powietrza za małe zagrożenie. Okazuje się, że jest ono naprawdę istotne i nie powinniśmy w żadnym momencie go lekceważyć.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News