Smog miasta
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 23 Listopada 2019

Smog w naszym kraju. Które miasta są najbardziej zagrożone?

Smog w naszym kraju występuje w różnym stopniu, co zależy w ogromnym stopniu od miasta. Przedstawiamy miejsca z największym zanieczyszczeniem powietrza.

Smog w Polsce staje się coraz poważniejszym problemem, lecz niektórzy bagatelizują go, twierdząc, że zanieczyszczenie powietrza nie jest aż tak dużym problemem. Niektórzy z nich mogą mieć rację, jednak rzecz w tym, że wszystko zależy od konkretnego regionu, a często nawet od miasta w naszym kraju. Różne miejsca narażone są na zupełnie różne czynniki, które wpływają na zanieczyszczenia.

Przedstawiamy miejsca w Polsce, które są najbardziej narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczonego powietrza. Warto wspomnieć, że nie da się umieścić w zestawieniu wszystkich najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Niestety, obecnie jest ich zbyt dużo, by każde z nich mogło zostać tutaj opisane.

Kolejny gwiazdor internetu rezygnuje z Fame MMA! Mamy oświadczenie organizatorówKolejny gwiazdor internetu rezygnuje z Fame MMA! Mamy oświadczenie organizatorówCzytaj dalej

Smog w Polsce jest ogromnym problemem

Najbardziej zanieczyszczone miasta w Polsce to według badan naukowców Pszczyna, Rybnik i Wodzisław Śląski. Jak się dowiadujemy, mieszkańcy pierwszej ze wspomnianych miejscowości musieli mierzyć się ze smogiem przez jedną trzecią roku, co może wywoływać wielki niepokój. Sytuacja zanieczyszczenia najgorsza jest w południowej części Polski, stąd obecność Rybnika i Wodzisławia Śląskiego.

Sporym zaskoczeniem jest to, że w zestawieniu znalazł się niewielki, dwutysięczny Godów, w którym zanieczyszczenie powietrza jest ponoć znacznie gorsze, niż w Katowicach lub Krakowie, a to przecież właśnie te miasta cieszą się najgorszą sławą w tym zakresie.

Z badań wynika, że mieszkańcy Nowego Targu codziennie wdychają smog porównywalny do wypalenia paczki papierosów jednego dnia. Ta informacja z pewnością może niepokoić, zwłaszcza, że narażone na zanieczyszczone powietrze są również osoby niepełnoletnie. Niestety, one także nie mogą cieszyć się z warunków, w jakich muszą żyć każdego dnia.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News