Smog w Warszawie
Wikipedia/Radek Kołakowski
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 28 Listopada 2019

Znany polski klub zorganizował debatę o smogu. Padły ważne słowa

Smog jest tematem do ciągłej i nieustannej dyskusji. Jeden z polskich klubów grających w ekstraklasie postanowił nawet zorganizować debatę na jego temat. Padły podczas niej ważne słowa.

Smog był tematem debaty zorganizowanej przez Legię Warszawa oraz firmę Toyota Motor Poland. Klub piłkarski występujący w ekstraklasie reprezentował Dariusz Mioduski, z kolei na czele jednego z liderów w branży samochodowej stał Jacek Pawlak.

Robert Lewandowski nominowany do drużyny roku. Każdy może pomóc mu wygraćRobert Lewandowski nominowany do drużyny roku. Każdy może pomóc mu wygraćCzytaj dalej

Smog głównym tematem debaty zorganizowanej przez Legię i Toyotę

Debata odbyła się w Warszawie na stadionie Legii. Po raz pierwszy przedstawiciele władz samorządowych, naukowcy oraz eksperci dyskutowali w tym obiekcie o tym, co można zrobić, by przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza i jak radzić sobie z konsekwencjami, które wywołuje smog. Prezesi Legii oraz Toyoty z zebranymi goścmi zastanawiali się nad wszystkimi możliwymi wariantami. W ponad półtoragodzinnej dyskusji uczestniczyli między innymi wiceprzdent Warszawy Michał Olszewski czy prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotr Woźny.

- Można się zastanawiać, dlaczego Legia jest włączona w ten projekt. Odpowiedź jest prosta. Dziś patrzymy na pogodę, korzystamy z warunków panujących wokół, cieszymy się zwycięstwem z Lechem i nie myślimy co będzie się działo za tydzień czy dwa, kiedy zmieni się pogoda. A będziemy wtedy słyszeć, że nie powinniśmy wychodzić z domu, nie powinniśmy być aktywni na zewnątrz ze względu na smog. Dotyczy to wszystkich – naszych piłkarzy, podopiecznych Akademii, również dzieci z Legia Soccer Schools. Czujemy się częścią Warszawy, czujemy odpowiedzialność, by w tym mieście żyło się lepiej. Jako Legia nie mamy narzędzi, by poradzić sobie z problemem smogu. Ale tam gdzie możemy pomóc, pomagamy - powiedział na początku prezes stołecznego klubu.

Debata pod nazwą "STOP SMOG" miała na celu uświadomienie wszystkim ludziom, że smog jest realnym zagrożeniem, które po cichu nas atakuje. Dariusz Mioduski angażuje sie w działania promujące troskę o środowisko. Całość tego spotkania można obejrzeć na oficjalnym kanale Legii Warszawa na Youtube.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zlatan Ibrahimović ogłosił bardzo ważną decyzję. Jego wybór wywołał lawinę komentarzy
  2. Niemieckie media oceniają mecz Lewandowskiego. "To był szalony popis"
  3. Poznaliśmy najlepszego piłkarza młodego pokolenia. Nie dał szans konkurencji
  4. Nie żyje córka byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Futbol stracił jedną z najwierniejszych fanek
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News