Smog
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 30 Listopada 2019

Klęska żywiołowa w Polsce? Staje się to możliwe przez smog

Smog sprawia, że w Polsce wciąż pogarszają się warunki do życia. Okazuje się, że może to naprawdę wpłynąć na nasze życie. Niebawem może dojść do ważnych zmian.

Smog sprawia, że nasz świat zmienia się coraz bardziej. Niestety, efekty działania zanieczyszczonego powietrza są coraz bardziej widoczne. Coraz częściej dowiadujemy się o poważnym zagrożeniu zdrowia, które jest spowodowane właśnie smogiem. Kolejne osoby zaczynają zwracać uwagę na to, że nasze otoczenie zaczyna robić się niebezpieczne, choć tego nie zauważamy.

Zieloni postanowili poinformować, że złożyli w Sejmie projekt ważnej ich zdaniem ustawy. Gdyby została ona przyjęta, to Polska wprowadziłaby stan neutralności klimatycznej dopiero w 2040 roku. Do tego czasu w naszym kraju obowiązywałby kryzys klimatyczny. Przedstawiciele partii wskazują na to, że takie rozwiązanie jest konieczne wobec obecnej sytuacji.

Marcin Najman kończy karierę! Gwiazdor powiedział, kiedy pożegna się z walkamiMarcin Najman kończy karierę! Gwiazdor powiedział, kiedy pożegna się z walkamiCzytaj dalej

Smog doprowadza do strasznych konsekwencji

- Tematy kryzysu klimatycznego, sprawiedliwej transformacji energetycznej i gospodarczej oraz adaptacji do zmian klimatu, są jednymi z największych wyzwań tej kadencji - mówi Urszula Zielińska, posłanka Zielonych, która podkreśla znaczenie problemów klimatycznych w obecnych czasach.

Partia złożyła projekt ustawy, zgodnie z którą w Polsce miałby zostać wprowadzony stan kryzysu klimatycznego. Póki co wydaje się, że szanse na jej przegłosowanie są niewielkie, jednak przedstawiciele partii biją na alarm. Twierdzą, że w Polsce zanieczyszczenie powietrza jeszcze nigdy nie było tak wielkie, a dowodem na to są wyniki badań, jasno wskazujących nasz problem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legenda polskiej muzyki dostała propozycję z Fame MMA. "Walka ustawiłaby mnie na dwa, trzy lata"
  2. Przepiękny gol polskiego piłkarza. Zmieścił piłkę idealnie, bramkarz bez szans
  3. Bayern może jednak zmienić trenera. W grze niespodziewany kandydat
  4. Już dziś losowanie fazy grupowej Euro 2020. Na kogo mogą trafić Polacy?
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News