Sport biegi narciarskie Justyna Kowalczyk
zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 2 Maja 2020

Martin Bajcicak nowym trenerem polskiej kadry. Ogłoszono ważną decyzję

Sport jest obecnie sparaliżowany przez epidemię koronawirusa. Jednak związki sportowe dalej mogą podejmować kluczowe decyzje w kontekście rozwoju kadry. Polski Związek Narciarski właśnie ogłosił kto będzie nowym trenerem polskich zawodniczek.

Sport to ciągłe pasmo zmian. Przekonali się o tym ostatnio w Polsce kibice sportów zimowych. W piątek Polski Związek Narciarski poinformował o zmianach w polskim sztabie kombinacji norweskiej oraz przedstawił nową formę funkcjonowania kadry skoczków. Zmiany nie ominęły też biegów narciarskich.

Sport uprawiany zimą stał się popularny dzięki sukcesom Justyny Kowalczyk

Biegi narciarskie stały się niesamowicie popularnym sportem wraz z sukcesami, jakie osiągała Justyna Kowalczyk. Polka sięgała w swojej karierze po dwa złota Igrzysk Olimpijskich. Zwłaszcza to pierwsze Mistrzostwo Olimpijskie zapadło kibicom w pamięci, bo Kowalczyk zdobyła ten medal po morderczym biegu na 30 km, wygrywając o ułamki sekund z Marit Bjørgen. Ponadto Polka dwukrotnie była Mistrzynią Świata oraz czterokrotnie sięgała po Kryształową Kulę.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski pochwalił się nową fryzurą. Brak fryzjera mu nie służy (FOTO)
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara
Polscy kibice w żałobie z samego rana. Nie żyje młodziutka zawodniczka, zmarła w bardzo młodym wiekuPolscy kibice w żałobie z samego rana. Nie żyje młodziutka zawodniczka, zmarła w bardzo młodym wiekuCzytaj dalej

Popularność Kowalczyk i biegów narciarskich miała swoje odzwierciedlenie w konkursach i plebiscytach. Biegaczka była wybierana na najlepszego sportowca Polski aż pięć razy. Do tego popularność konkurencji oraz pozycja Kowalczyk spowodowały, że dwukrotnie w Polsce odbyły się zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie na polanie jakuszyckiej.

Justynę Kowalczyk do sukcesów poprowadził wielki trener

Sukcesów Kowalczyk by nie było, gdyby nie trener, który ją prowadził. To właśnie Aleksander Wierietielny przygotowywał polską mistrzynię do sukcesów. Narodową kadrę kobiet w biegach narciarskich trenował bez przerwy przez 20 lat. W marcu szkoleniowiec poinformował, że odchodzi na emeryturę. W ostatnich latach pracy, jego asystentką była jego była podopieczna - Justyna Kowalczyk.

W związku z odejściem dotychczasowego trenera polskich biegaczek, Aleksandra Wierietielnego, Polski Związek Narciarski musiał znaleźć nowego szkoleniowca. Kandydata na nowego trenera wskazała sama Justyna Kowalczyk, a były już trener Wierirtielny tę kandydaturę zaaprobował.

Anna Lewandowska w końcu ujawniła, czy już urodziła. Wreszcie się doczekaliśmy, zdjęcie mówi wszystkoAnna Lewandowska w końcu ujawniła, czy już urodziła. Wreszcie się doczekaliśmy, zdjęcie mówi wszystkoCzytaj dalej

Znamy nowego trenera polskiej kadry

Nowym szkoleniowcem kadry kobiet w biegach narciarskich będzie 44-letni Słowak Martin Bajčičák. Słowak jako trener pracował ostatnio ze słowackimi biatlonistkami Ivoną i Pauliną Fialkovymi. W przeszłości nowy trener Polek był wieloletnim reprezentantem swojego kraju w biegach narciarskich. Największe sukcesy odniósł w roku 2005: pierwsze i drugie miejsce w biegach Pucharu Świata oraz czwarta lokata w biegu łączonym na Mistrzostwach Świata.

- Wierzę więc, że będę też w stanie zastąpić w polskiej kadrze trenera Wierietielnego. To szansa dla mnie, by się wykazać - powiedział słowacki szkoleniowiec oficjalnemu serwisowi PZN. - Będę robił wszystko, by młode polskie juniorki się rozwijały. To wielkie wyzwanie, ale jest to realne. Wierzę, że razem uda nam się to zrobić - dodał.

W kadrze kobiet w biegach narciarskich w składzie na przyszły sezon znalazły się: Izabela Marcisz i Monika Skinder, a także Weronika Kaleta, Karolina Kaleta, Karolina Kukuczka, Hanna Popko i warunkowo Eliza Rucka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Zmarł gwiazdor znany z filmu, który kochają miliony Polaków. Pożegnaliśmy wybitnego zawodnika
  4. Kiedyś kibice ciągle się z niego śmiali. Dziś Polacy dziwią się, gdzie pracuje
  5. Żona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. Gratulujemy
  6. Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News