Sport
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 9 Listopada 2020

Przełomowa wiadomość dla polskiego sportu. Do gry wchodzi wielki sponsor, może dać miliony złotych

Sport w Polsce właśnie zyskał bardzo dużego sponsora. Okazuje się, że jeden z gigantów motoryzacyjnych zainwestuje w polski klub. To może być prawdziwy przełom dla tego zespołu w jego dalszej rywalizacji.

Sport już od wielu lat zależny jest od pieniędzy. Choć często powtarza się, że "pieniądze nie grają" to jednak nie da się stworzyć odnoszącej sukcesy drużyny bez odpowiedniego zaplecza finansowego.

Teraz okazało się, że jeden z klubów kobiecej piłki ręcznej zaraz otrzyma ogromne wsparcie od potentata na rynku motoryzacyjnym. To może poważnie zmienić układ sił w PGNiG Superlidze Kobiet.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  2. Polska na liście "niebezpiecznych państw". Właśnie zamknięto granice dla Polaków
  3. Anna Lewandowska ma duże wymagania względem Roberta Lewandowskiego. "Musi to zrobić jeszcze raz"
Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje polski sportowiec sprzed lat, na jego mecze chodziły tysiąceTysiące Polaków w żałobie. Nie żyje polski sportowiec sprzed lat, na jego mecze chodziły tysiąceCzytaj dalej

Sport. Korona Handball Kielce zyskało potężnego sponsora

Kielce kibicom w Polsce kojarzą się przede wszystkim z piłkarską Koroną oraz Łomżą Vive Kielce, która od wielu lat jest czołową drużyną polskiej Superligi, rywalizującą również na bardzo wysokim poziomie w Lidze Mistrzów.

Kielecka piłka ręczna doczekała się jednak również klubu kobiecego. Korona Handball Kielce powstała ledwie kilka lat temu, jednak już niedługo może bardzo namieszać w rozgrywkach Superligi Kobiet.

Okazało się, że Stowarzyszenie Korona Handball Kielce właśnie nawiązało współpracę z Suzuki Motor Polska. Nowa umowa sponsorska sprawia, że występująca w 1 lidze kobiet Korona Handall Kielce zmieni nazwę na Suzuki Korona Handball.

Oczywiście, klub zostanie wsparty finansowo, aby wzmocnić go zarówno organizacyjnie jak czysto sportowo. Same zawodniczki oraz sztab trenerski również odczuje wpływ nowego inwestora, ponieważ Suzuki dostarczy flotę kilkunastu samochodów, które zostaną oddane do ich dyspozycji.

Prawie nikt nie wie, kto jest rodziną Anny Lewandowskiej. Chodzi o bardzo znaną osobę, wciąż jest o niej głośnoPrawie nikt nie wie, kto jest rodziną Anny Lewandowskiej. Chodzi o bardzo znaną osobę, wciąż jest o niej głośnoCzytaj dalej

To może oznaczać nową erę w polskiej lidze

Obecnie Suzuki Korona Handball występuje w 1 lidze kobiet, jednak zespół planuje jak najszybciej awansować do PGNiG Superligi Kobiet. W obecnym sezonie, po czterech meczach, szczypiornistki z Kielc mają komplet punktów i prowadzą w swojej grupie.

Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej będzie dopiero pierwszym krokiem, później Suzuki Korona Handball z pewnością będzie chciało nawiązać do wielkich sukcesów Łomży Vive Kielce i walczyć o najwyższe cele, o czym mówią przedstawiciele tak nowego sponsora jak i samego klubu.

- Suzuki Korona Handball otrzyma od nas mocne wsparcie, które zapewni stabilność finansową i umożliwi rozwój jakości sportowej drużyny, a także ułatwi pozyskiwanie nowych, doświadczonych i utytułowanych zawodniczek. Nasze wsparcie pozwoli również na profesjonalizację wielu procesów związanych z funkcjonowaniem klubu. Liczymy, że nasza pomoc pozwoli zespołowi skupić się na rozwoju sportowym i walce o najwyższe cele - mówi Piotr Dulnik, Prezes Suzuki Motor Poland.

- Po siedmiu latach od rozpoczęcia działalności Stowarzyszenia Korona Handball i budowaniu drużyny w oparciu o naszą zdolną młodzież, będziemy mogli walczyć o najwyższe cele wspólnie z uznaną i silnie związaną ze sportem marką – Suzuki. Wierzę, że współpraca będzie satysfakcjonująca dla obu stron, a na koniec sezonu 2020/21 będziemy mogli świętować awans do PGNiG Superligi Kobiet - to z kolei słowa Michała Chwalińskiego, Prezesa Stowarzyszenia Korona Handball Kielce.

Źródło: Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najlepiej poznane planety nie mogą być siedliskiem życia. Powód jest zadziwiający
  2. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
  3. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  4. Krzysztof Piątek w końcu się przełamał. Magiczny gol, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Szef Canal + podjął decyzję w sprawie przyszłości Mateusza Borka. Te informacje mogą zmartwić kibiców
  6. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News