Sport kontuzja
Twitter/Paraguay Noticias
Autor Łukasz Kowalski - 13 Listopada 2020

Gwiazda świata sportu pilnie przetransportowana do szpitala. Fani zamarli, potrzebował natychmiastowej pomocy

Sport na świecie w piątek wstrzymał oddech. Podczas meczu eliminacji do mistrzostw świata argentyński gwiazdor Exequiel Palacios doznał bardzo groźnie wyglądającej kontuzji. 22-letni pomocnik Bayeru Leverkusen już w pierwszej połowie w towarzystwie służb medycznych musiał opuścić boisko. Zawodnik od razu został przetransportowany do szpitala, gdzie oczekuje na dokładniejsze wyniki badań.

Sport na świecie w piątek wstrzymał oddech. W meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 między Argentyną a Paragwajem (1:1) groźnego urazu doznał Exequiel Palacios. 22-latek musiał już w pierwszej połowie meczu opuścić spotkanie w asyście służb medycznych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkurs
  2. Wszystko wydarzyło się nagle. Pojawił się film ze szpitala, wiadomo, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami
  3. Właśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobie
Właśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobieWłaśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobieCzytaj dalej

Sport na świecie wstrzymał oddech po kontuzji argentyńskiego gwiazdora

W 27. minucie spotkania Palacios stoczył powietrzny pojedynek z Angelem Romero. Pomocnik Bayeru Leverkusen bardzo niefortunnie upadł na murawę i przez długi czas się nie podnosił. Od razu na boisku pojawiły się służby medyczne.

Palacios nie był w stanie samodzielnie opuścić boiska. Trener Argentyńczyków Lionel Scaloni od razu zdjął pomocnika i w jego miejsce wprowadził Giovaniego Lo Celso. Prosto ze stadionu Palacios został przetransportowany do szpitala, gdzie przechodzi dokładne badania.

Pierwsze diagnozy nie są optymistyczne. Argentyńska federacja piłkarska poinformowała, że Palacios złamał wyrostki kolczyste w odcinki lędźwiowym kręgosłupa i przebywa w szpitalu. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa jego przerwa w grze.

- Zawodnik doznał bezpośredniego urazu lewego przykręgowego odcinka lędźwiowego, potwierdzono złamanie wyrostków poprzecznych kręgosłupa lędźwiowego. Pozostanie w szpitalu, aby monitorować jego rozwój - napisano w oświadczeniu.

Kamil Stoch w mocnych słowach o Bogu. Na jaw wyszła prawda na temat jego religii, mało który młody człowiek może tak powiedziećKamil Stoch w mocnych słowach o Bogu. Na jaw wyszła prawda na temat jego religii, mało który młody człowiek może tak powiedziećCzytaj dalej

Dramatyczna kontuzja Palaciosa

Argentyna po trzech meczach eliminacyjnych zajmuje pierwsze miejsce w tabeli tuż przed Brazylią. Albicelestes w przyszły wtorek zagrają z Peru mecz czwartej kolejki eliminacji mistrzostw świata w Katarze.

Mundial, który zostanie rozegrany za dwa lata, będzie najdziwniejszym mundialem od lat. Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczną się w listopadzie i a finał zostanie rozegrany tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Polska swoich rywali w eliminacjach do katarskiego mundialu pozna 7 grudnia podczas losowania w Zurychu. Spotkania Biało-Czerwonych z Włochami i Holandią w Lidze Narodów będą miały szczególne znaczenie w kontekście rozstawienia Polaków przed losowaniem.

W najnowszym zestawieniu FIFA reprezentacja Polski zajmuje 18. miejsce. Natomiast spośród drużyn europejskich jest na 12. pozycji. To o tyle ważne, że pierwszych 10 reprezentacji europejskich rankingu FIFA będzie losowanych z pierwszego koszyka.

Żeby Polacy znaleźli się wśród 10 najlepszych drużyn z Europy w rankingu FIFA, muszą liczyć na potknięcia rywali. Bezpośrednio przed Biało-Czerwonymi wśród europejski ekip są Szwajcarzy i Holendrzy. Przyszłotygodniowe spotkanie z Oranje zatem będzie miało dodatkowe znaczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Historyczna misja na ISS. NASA wyśle nietypowe eksperymenty i aż czterech astronautów. Gdzie i kiedy oglądać start misji
  2. Gdy miała 12 lat, w szkole nazywali ją “godzillą”. Po 15 latach jej zdjęcia przyprawiają o zawrót głowy
  3. Gwiazda świata sportu pilnie przetransportowana do szpitala. Fani zamarli, potrzebował natychmiastowej pomocy
  4. Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkurs
  5. Właśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobie
  6. Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - Wideo
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News