Sport
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
Autor Bartosz Goluch - 15 Kwietnia 2020

Najstarszy Polak pobił rekord świata. Niesamowita forma seniora (WIDEO)

Sport wcale nie musi być domeną wyłącznie ludzi młodych. Udowodnił to Stanisław Kowalski, który mimo zaawansowanego wieku pobił rekord świata i pozostaje w doskonałej formie. Pan Stanisław we wtorek obchodził 110 urodziny, ale kondycją mógłby zawstydzić osoby młodsze o kilka dekad!

Stanisław Kowalski jest najstarszym żyjącym mężczyzną w Polsce i prawdopodobnie najstarszym lekkoatletą na świecie. Nasz dzielny zawodnik jest prawdziwym ewenementem i wszystko wskazuje na to, że oszukał zegar biologiczny.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trzech złodziei chciało okraść mężczyznę. Nie wiedzieli, kim jest. Wszyscy trafili do szpitala
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
Zapadła decyzja ws. wznowienia topowej europejskiej ligi. Spory zwrot akcjiZapadła decyzja ws. wznowienia topowej europejskiej ligi. Spory zwrot akcjiCzytaj dalej

Sport po 100 urodzinach

Swoją karierę lekkoatletyczną pan Kowalski rozpoczął dopiero na jesieni życia. Wcześniej pracował jako odlewnik i kolejarz. Jego jedyną regularną aktywnością fizyczną były dojazdy do pracy na rowerze. Również w tej dyscyplinie miał na swoim koncie spore osiągnięcia, bowiem w wieku ponad 90 lat pokonywał na jednośladzie kilkunastokilometrowe dystanse.

Co ciekawe, pan Kowalski nigdy nie trenował wyczynowo żadnego sportu. Nie przeszkdziło mu to jednak stać się prawdziwą rewelacją zawodów dla seniorów. Wiekowy Polak ma na swoim koncie ma tytuły mistrza Europy Masters w biegu na 60 metrów, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Jest także rekordzistą świata i Europy w kategorii 105+ w biegu na 100 metrów (35,50) oraz rzucie dyskiem (7,5 metra). W biegu na 100 metrów jest także rekordzistą Europy wśród 100-latków (32,79).

Śmierć wstrząsnęła światem piłki. Piłkarz padł na murawę, lekarze nie mieli żadnych szansŚmierć wstrząsnęła światem piłki. Piłkarz padł na murawę, lekarze nie mieli żadnych szansCzytaj dalej

110 lat polskiego mistrza

14 kwietnia 2020 roku pan Stanisław skończył 110 lat. Od kilku lat wprawdzie nie startuje już w zawodach, ale nadal pozostaje pełny wigoru i energii. Po raz ostatni był zgłoszony do startu w 2019 roku, jednak z rywalizacji wyeliminowała go drobna infekcja.

Pan Stanisław Nie skarży się na żadne poważniejsze dolegliwości i uwielbia aktywności na świeżym powietrzu. Podobnie jak pozostali rodacy cierpi z powodu epidemii koronawirusa, która nie pozwala mu cieszyć się spacerami. Nestorowi polskiego sportu życzymy dużo zdrowia i 200 lat!

Stanisław Kowalski - the 104 year old Indoor European Master

Źródło: WP Sportowefakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy
  2. Zima nie powiedziała ostatniego słowa. IMGW ostrzega, temperatura znacznie się obniży
  3. Marcin Najman ogłosił, z kim chciałby stoczyć ostatnią walkę. Jeden z kandydatów wzbudził zaskoczenie
  4. Córka Tomasza Adamka zmieniła się nie do poznania. Mała Roksana wyrosła na piękną kobietę (FOTO)
  5. Robert Lewandowski miał trafić do zupełnie innego klubu. Aż trudno uwierzyć
  6. Od środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jedną

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News