Trening
Wikipedia
Autor - 16 Stycznia 2020

Fantastyczna wiadomość dla polskich kibiców. Tysiące klubów otrzyma milionowe dofinansowanie

Sport dla polskich kibiców jest naprawdę ważny. Dlatego Ministerstwo Sportu przygotowało dla pilotażowy program, który ma pomóc polskim klubom. Tysiące z nich otrzyma milionowe dofinansowanie.

Sport jest dla Polaków świętością. Ministerstwo Sportu prężnie pracuje nad tym, by jego przyszłość rysowała się w kolorowych barwach. Dlatego przygotowano program pomocy tysiącom polskich klubów. Sam pomysł naprawę robi wrażenie.

Żona Kamila Stocha nie może dłużej wytrzymać. Żona Kamila Stocha nie może dłużej wytrzymać. "Nie chce należeć do ich świata"Czytaj dalej

Sport w Polsce odgrywa bardzo ważną rolę

Długo zapowiadany program w końcu ujrzał światło dziennie. Czekaliśmy na niego długo, ale wydaje się, że było warto. Ministerstwo Sportu i Turystyki rozpoczęło pilotażowy program budowy zadaszonych hal piłkarskich, który jest wzorowany na programie Islandii. Dzięki temu młode talenty z naszego kraju będą miały okazję przez cały rok trenować w odpowiednich warunkach.

- Celem Programu jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego. Jego realizacja przyczyni się do zwiększenia dostępności do infrastruktury piłkarskiej w sezonie jesienno-zimowym. Program jest elementem szerszej rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce. To odpowiedź na stwierdzony deficyt obiektów tego typu, a także pierwsze przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, inicjującym oraz wspierającym inwestycje w zakresie zadaszeń pełnowymiarowych boisk piłkarskich - czytamy na stronie Ministerstwa Sportu.

Sport może być teraz znacznie częściej uprawiany

Na ten moment ministerstwo przeznaczyło na ten program 15 milionów złotych. Z czasem te sumy mają się zwiększyć. Pomysłodawcą jest Marcin Stefański, który zainspirował się programem rządowym z Islandii. Ten projekt przeznaczony jest zarówno dla wielkich, jak i mniejszych klubów, tak by każdy mogł regularnie uprawiać sport.

- O taki projekt, dzięki któremu wszystkie kluby Ekstraklasy mogłyby dysponować boiskami treningowymi przykrytymi halami pneumatycznymi, zabiegaliśmy od kilku lat. Inspiracją była wizyta w Islandii, gdzie funkcjonują tego typu zadaszone boiska. Dzięki temu dzieci i młodzież może trenować w okresie, gdy warunki atmosferyczne nie pozwalają na grę na świeżym powietrzu. W Polsce młody piłkarz traci kilka miesięcy w roku, gdyż treningi jesienią i zimą zamiast na boisku, odbywają się w salach gimnastycznych. Mam nadzieję, że tym projektem uda się zmienić tę sytuację - mówi Stefański.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piłkarz Legii Warszawa przechodzi do Wisły Kraków. Kibice mogą mu tego nie wybaczyć
  2. Były reprezentant Polski znalazł nowy klub. Zagra w drugiej lidze tureckiej
  3. Kolejny wypadek w trakcie Rajdu Dakar. Helikopter zabrał rannego do szpitala
  4. Gwiazdor piłki nożnej wszedł do pralki. Potem zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał [WIDEO]
  5. Uczestnik Ligi Mistrzów bliski gry w Ekstraklasie. Zadziwiający transfer może stać się faktem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News