Sport
AFP/EAST NEWS
Autor Bartosz Goluch - 16 Kwietnia 2020

Sport w USA wraca mimo epidemii. Precedensowa decyzja władz stanowych

Sport w USA, podobnie jak w Europie i na całym świecie został wstrzymany z powodu epidemii koronawirusa. Amerykanie, mimo coraz większej liczby zachorowań, zamierzają stopniowo przywracać rywalizację w kolejnych dyscyplinach. Precedensowa decyzja zapadła już w stanie Floryda.

W poniedziałek władze Florydy wydały zezwolenie na organizację gal WWE, czyli ukochanego przez Amerykanów wrestlingu. Władzom stanu nie przeszkodził nawet fakt, że jeden z pracowników organizacji zachorował na koronawirusa.

Zofia Klepacka znów szokuje. Podeptała symbol ważny dla milionów Polaków (FOTO)Zofia Klepacka znów szokuje. Podeptała symbol ważny dla milionów Polaków (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek
  2. Polska Agencja Atomistyki wydała komunikat na temat pożaru w Czarnobylu. Dotyczy on naszego kraju

Sport w USA ruszy już niebawem?

Burmistrz Orange County niespodziewanie stwierdził, że gale WWE zadeklarował, że gale WWE będą odbywały się w ośrodku treningowym zawodników wrestlingu. Z kolei gubernator Florydy Ron Santis oświadczył, że brak sportu fatalnie oddziałuje na społeczeństwo i należy jak najszybciej przywrócić Amerykanom tę rozrywkę.

"Nie mieliśmy nigdy w historii USA okresu, gdzie tak brakowało nam sportu. Kibice oglądają powtórki z ostatnich 20 lat! Przywrócenie wrestlingu jest niezbędne" - oświadczył.

Tomasz Adamek zawalczy ze Szpilką czy z Najmanem? Pięściarz podjął decyzjęTomasz Adamek zawalczy ze Szpilką czy z Najmanem? Pięściarz podjął decyzjęCzytaj dalej

Furtka została uchylona?

O konieczności jak najszybszego wznowienia rozgrywek sportowych przekonywał niedawno również prezydent USA Donald Trump, który spotkał się z szefem UFC Daną Whitem. Wiele wskazuje więc na to, że sport w Stanach Zjednoczonych może powrócić szybciej, niż można byłoby się tego spodziewać.

Pierwszym sportem zawodowym, który ogłosił wznowienie normalnych rozgrywek w USA, jest golf. W dniach 11-16 czerwca w Teksasie odbędzie się turniej serii PGA Tour.

Rozgrywki sportowe wiążą się jednak ze sporym ryzykiem. Na Florydzie stwierdzono dotąd ponad 21 tysięcy przypadków koronawirusa, z czego 348 w ostatnich 24 godzinach. W sumie na COVID-19 zmarło tam ponad 500 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna granica pandemii przekroczona, każdy chciał jej uniknąć. Smutna wiadomość ze świata
  2. Pilna konferencja premiera. Morawiecki powiedział prawdę o stanie polskiej gospodarki
  3. Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa Bońka
  4. Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienie
  5. Franciszek Smuda tłumaczy się z klęski na Euro. Były selekcjoner wskazał winnych
  6. Grill z rodziną dozwolony, choć z małym "ale". Od mandatu dzieli nas tylko jedna rzecz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News