Sport absurd rząd
zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 17 Maja 2020

Absurdalna decyzja rządu. Trenerzy i sportowcy na przemian śmieją się i wściekają

Sport powoli wraca do życia po zawieszeniu spowodowanym epidemią koronawirusa. Od poniedziałku do hal sportowych i sal gimnastycznych mogą wrócić zawodnicy. Ale jak się okazuje nie będą mogli wrócić do normalnych treningów. Rząd poinformował, że możliwe będą treningi m.in.: bokserów, zapaśników czy tancerzy, ale zawodnicy mają zachować odstęp dwóch metrów od siebie.

Sport na całym świecie został zawieszony lu wstrzymany z powodu epidemii koronawirusa. Od kilku tygodni w Polsce rząd wprowadza kolejne etapy rozmrażania sportu. Na początku zostały otwarte boiska, oczywiście użytkownicy musieli zachować ściśle określonych reguł. Od poniedziałku 18 maja zostaną otwarte także hale sportowe i sale gimnastyczne. Jednak rządowe rekomendacje wprawiają sportowców i trenerów w osłupienie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przykre wieści potwierdziły się. Fani w rozpaczy po śmierci lokalnej legendy, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Skandal w Niemczech. Łukasz Piszczek zaatakowany przez wrogich kibicówSkandal w Niemczech. Łukasz Piszczek zaatakowany przez wrogich kibicówCzytaj dalej

Sport powoli wraca

Od początku maja trwa odmrażanie polskiego sportu. Najpierw otwarto obiekty na świeżym powietrzu takie jak boiska czy korty. Jednak żeby korzystać z tych obiektów, należało przestrzegać ściśle narzuconych reguł. Rząd Polski teraz wprowadza kolejną fazę odmrażania sportu. Od poniedziałku zawodnicy będą mogli korzystać z sal gimnastycznych i hal sportowych.

Wielu zawodników, szczególnie sportów walki, a także tancerzy taka decyzja ucieszyła. Jednak po wczytaniu się w treść rozporządzenia wydanego przez rząd, wielu zaczyna się zastanawiać nad celowością takiej decyzji. W zakładce najczęściej zadawane pytania możemy przeczytać, że rząd zezwala na prowadzenie treningów tanecznych, zapaśniczych, bokserskich czy sportów walki w sali gimnastycznej, jednak wszytko zgodnie z zaleceniami rządu.

Według rządu bokserzy i zapaśnicy mogą walczyć, ale dwa metry od siebie

Rząd w opublikowanym rozporządzeniu w części najczęściej zadawanych pytań informuje, że zezwolone jest prowadzenie treningów tanecznych, zapaśniczych, bokserskich czy sportów walki, ale "Zalecane jednak jest zachowywanie dystansu. Analogicznie jak przy np. przemieszczaniu się - 2 metry odległości".

Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposóbOlbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposóbCzytaj dalej

Jest to sytuacja absurdalna. W każdym z wymienionych sportów kluczowy jest kontakt z drugim człowiekiem. Trudno sobie bowiem wyobrazić walkę zapaśników lub bokserów, którzy przez cały pojedynek muszą zachować od siebie dystans 2. metrów.

Mimo tak absurdalnych zaleceń, wielu zawodników będzie mogło skorzystać ze sprzętu, którego nie można wykorzystać przy treningu domowym. Nie wiadomo jeszcze, kiedy otwarte zostaną siłownie, kluby fitness i baseny.

Sport rząd absurd

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski zabrał głos. Powiedział o końcu epidemii w Polsce
  2. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  3. Justyna Żyła ogłosiła, że szuka męża. Poinformowała też, jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać kandydatem
  4. Wielbiły go miliony. Dziś były reprezentant kraju walczy o życie, wyjątkowo smutna historia z Anglii
  5. Robert Lewandowski zwrócił się do wszystkich Polaków. Słowa nie pozostawiają wątpliwości
  6. Onet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siły

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News