sport
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 18 Kwietnia 2020

Nowe informacje w sprawie stanu zdrowia polskiej legendy sportu. Niestety, nie jest dobrze

Sport potrafi być przewrotny. Przekonał się o tym jeden z najwybitniejszych polskich zawodników w historii. Po zakończeniu obfitującej w sukcesy kariery, biorąc udział w pokazowych zawodach, doznał koszmarnego wypadku. Lekarze nie wiedzą, czy odzyska sprawność.

Sport to zdrowie głosi utarty slogan. Czasem jednak uprawianie aktywności fizycznej niestety prowadzi do poważnych kontuzji. Urazy nie omijają nawet największych mistrzów. Przekonał się o tym wybitny polski kolarz Ryszard Szurkowski, który od niemal dwóch lat walczy o powrót do zdrowia, po makabrycznym wypadku na trasie wyścigu w Niemczech.

Anna Lewandowska zażenowała miliony Polaków. Fani są bezlitośni. Anna Lewandowska zażenowała miliony Polaków. Fani są bezlitośni. "Bzdura roku 2020"Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz zdradził swój największy sekret. Te zdjęcia mówią wszystko, wielka niespodzianka (FOTO)
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze


Sport, który uprawiał przez całe życie, teraz jest powodem cierpienia legendarnego zawodnika


Ryszard Szurkowski to jeden z najwybitniejszych sportowców w historii Polski. W trakcie kariery odnosił wielkie sukcesy. Między innymi pięciokrotnie wygrał Wyścig Pokoju, z drużyną dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo olimpijskie i trzy mistrzostwa świata, w tym jedno indywidualnie. Aż dwanaście razy był mistrzem Polski. 74-letni obecnie Szurkowski po zakończeniu zawodowej kariery nie zrezygnował z uprawiania sportu. Właśnie podczas jednego z wyścigów weteranów przydarzył mu się okropny wypadek, którego skutki odczuwa do dziś.

- 10 czerwca wystartowałem w wyścigu w Kolonii. Kraksa, jak kraksa. Nie jechałem zbyt szybko, pewnie coś ponad 40 km/h, w płaskim, szerokim terenie. Dwóch kolarzy przede mną sczepiło się kołami, ja walnąłem w nich i poleciałem na bruk, a z tyłu najechał na mnie peleton. Gdybym jechał dziesięć pozycji dalej, wpadłbym na kupę ludzi i nic by się nie stało. No, ale się stało - relacjonował zdarzenie Szurkowski w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" w 2018 roku.

Kamil Stoch przerwał milczenie. Zabrał głos w sprawie końca kariery. Ważne informacjeKamil Stoch przerwał milczenie. Zabrał głos w sprawie końca kariery. Ważne informacjeCzytaj dalej


Ryszard Szurkowski od dwóch lat walczy o powrót do zdrowia

Od feralnego wypadku minęły już blisko dwa lata, a nasz wybitny sportowiec wciąż ma ogromne problemy ze zdrowiem. Przeszedł już dwie operacje kręgosłupa oraz skomplikowaną operację twarzy. Doznał też porażenia wszystkich kończyn. Ryszard Szurkowski ponownie udzielił wywiadu dla “Przeglądu Sportowego”, w którym zdradził, jak się obecnie czuje.

- To będzie naprawdę długi wyścig. Robię postępy, ale nie takie jak w sporcie wyczynowym. W tamtych czasach wiosną człowiek był jeszcze słaby, ale po specjalistycznym treningu zaczynał czuć nogę, żeby w maju i czerwcu być w pełnej formie. U mnie to potrwa o wiele dłużej. Podłączam się z wózka pod cykloergometr z ostrym kołem i jakoś go napędzam. Trochę siły w nogach więc jest, ale nie wiem, czy napędziłbym rower w płaskim terenie. Przeszedłem przeszczepy ścięgien i nerwów. Dopiero po mam nadzieję pozytywnych skutkach zapadnie decyzja, co dalej. I podejmą ją lekarze, ja się im poddaję. - powiedział.

Obecnie jeden z najwybitniejszych polskich sportowców w historii czeka na efekty przebytej niedawno operacji ręki.

- Różnie mówią. Jeśli chodzi o układ nerwowy, wiemy, że będzie najtrudniej i potrzeba najwięcej czasu. Z mięśniami idzie szybciej, ale tu nie tyle o nie chodzi, a o te przeszczepione ścięgna. Muszą się połączyć i pozrastać. Jak je wyćwiczę i zaczną spełniać swoje funkcje, to będziemy mówili o pozytywnych efektach. - zakończył Szurkowski.

Źródło: Przegląd Sportowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  3. Xavi i Iniesta wrócą do Barcelony? Zadziwiające doniesienia hiszpańskich mediów
  4. Kibice na całym świecie w żałobie. Mistrz świata zginął, osierocił czwórkę dzieci
  5. Patogwiazdor Fame MMA został dziennikarzem. Sprowadził kontrowersyjnego gościa
  6. Aż 7 banków ostrzega swoich klientów przed kłopotami. Przygotuj się na problemy z dostępem do pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News