Sport depresja
Biblioteka Canva
Autor Piotr Mika - 30 Września 2020

Porażające wyznanie wybitnej sportsmenki. Przeżywała w życiu horror, chiała odebrać sobie życie, nikt o niczym nie wiedział

Sport to nie tylko wielkie sukcesy i medale, ale także wielkie obciążenie dla zdrowia i to nie tylko fizycznego. Wielu zawodników musi borykać się z problemami, a przez to, że są postrzegani jako ludzie sukcesu, ich kłopoty często są lekceważone przez otoczenie. Jedna ze znanych sportsmenek postanowiła opowiedzieć o swojej depresji, która nieomal nie doprowadziła jej do samobójstwa.

Sport zawodowy może okazać się niezwykle wyczerpujący zarówno dla organizmu jak i psychiki zawodników. W ostatnich latach coraz więcej sportowców decyduje się na to, aby opowiadać o swoich problemach, które często przeradzają się w depresję. Tym razem prawdę o sobie postanowiła wyjawić jedna z lekkoatletycznych mistrzyń olimpijskich.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Niemcy się nie patyczkują. Poważne zaostrzenie zasad związanych z pandemią
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa
Robert Lewandowski może trafić do więzienia? Ekspert nie ma wątpliwościRobert Lewandowski może trafić do więzienia? Ekspert nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Sport to nie tylko sukcesy

Na całym świecie znane są przypadki zawodników, których wielka presja kibiców czy toksyczne otoczenie doprowadziło na skraj wytrzymałości. Również w Polsce głośno było o problemach największych sportowców. O swoich kłopotach opowiadali m.in. Justyna Kowalczyk, Małgorzata Glinka-Mogentale czy Marek Plawgo.

Teraz o swojej depresji zdecydowała się opowiedzieć amerykanka Tianna Bartoletta. Wszechstronna lekkoatletka jest jedną z niewielu sportsmenek, która w obecnych czasach potrafi osiągać wielkie sukcesy w dwóch różnych dyscyplinach. Amerykanka ma na swoim koncie złote medale igrzysk olimpijskich w sztafecie na 400 metrów oraz w skoku w dal. Mimo wielkich sukcesów ona również zmagała się z problemami natury psychicznej.

Wielki wybuch podczas French Open. Kibice we Francji zamarli ze strachuWielki wybuch podczas French Open. Kibice we Francji zamarli ze strachuCzytaj dalej

Wielkie problemy wybitnej sportsmenki

Okazuje się, że początkiem jej problemów było małżeństwo. W 2012 roku, jeszcze jako Tianna Madison, wzięła ślub z Johnem Bartolettim. Wraz z upływem lat jej związek stawał się coraz bardziej toksyczny i choć sięgała ona po kolejne medale międzynarodowych imprez, w życiu prywatnym radziła sobie coraz gorzej. Były chwile, w której biegaczka myślała nawet o samobójstwie.

Ostatecznie Bartoletta zaczęła wychodzić na prostą, a od 2017 roku jest w separacji z mężem. Zawodniczka, zdając sobie sprawę jak bardzo groźną chorobą jest depresja, stara się wspierać innych chorych opowiadając swoją własną historię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fotoradar zrobił mu zdjęcie w idealnym momencie. Dostanie mandat za korzystanie z telefonu?
  2. Lidl wycofuje wadliwy produkt. Ma go wielu Polaków, może wybuchnąć
  3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News