Sportowiec policja
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 1 Stycznia 2021

Kultowy sportowiec oskarżony o zabójstwo. Ma stawić się w sądzie, sprawa jest poważna

Sportowiec, który przed laty był uwielbiany przez tysiące kibiców, może w najbliższych dniach trafić za kratki. Michael Richardson, który triumfował w 1985 roku w Super Bowl, jest oskarżony o zabójstwo. 59-letni były gwiazdor sportu ma usłyszeć wyrok 6 stycznia. To kolejne kłopoty z prawem byłego zawodnika Chicago Bears.

  • Sportowiec, który przed laty był uwielbiany przez tysiące kibiców, ma wielkie problemy z prawem
  • Michael Richardson jest oskarżony o zabójstwo
  • To kolejne problemy z prawem 59-letniego byłego zawodnika

Sportowiec, który przed laty był uwielbiany przez tysiące kibiców, popadł w bardzo poważne problemy z prawem. Michael Richardson, były zawodnik futbolu amerykańskiego jest oskarżony o zabójstwo.

59-letni były gwiazdor miał postrzelić innego mężczyznę. Ofiara byłego zawodnika NFL została przetransportowana do szpitala w stanie krytycznym. Mimo szybkiej interwencji służb medycznych nie udało się mężczyzny uratować.

Sportowiec uwielbiany przez kibiców może trafić za kratki

Richardson za swoje postępowanie odpowie przed wymiarem sprawiedliwości 6 stycznia. Byłemu zawodnikowi postawiono zarzuty popełnienia zabójstwa, złego posługiwania się bronią palną oraz nakłaniania drugiej osoby do zabronionych czynów.

To nie pierwszy raz, kiedy Richardson ma problemy z prawem. Po zakończeniu kariery zawodnik regularnie stawiał się przed sądem. W 2008 roku został skazany na 13 lat więzienia za posiadanie i handlowanie narkotykami.

Polak pobił rekord skoczni w Ga-Pa. Niesamowity skok, piękny prezent noworoczny, dwóch naszych na podiumPolak pobił rekord skoczni w Ga-Pa. Niesamowity skok, piękny prezent noworoczny, dwóch naszych na podiumCzytaj dalej

Ostatecznie sędzia skrócił wyrok do roku więzienia i przedłużonego okresu próbnego, którego złamanie oznaczałoby odbycie pozostałych lat więzienia. To był jego 21 wyrok od momentu zakończenia kariery futbolisty.

Tylko w 2020 roku Richardson był dwukrotnie zatrzymywany przez służby. W obu przypadkach chodziło o posiadanie przez byłego zawodnika narkotyków.

Wielkie problemy byłej gwiazy futbolu amerykańskiego

Richardson w latach swojej kariery należał do jednych z najlepszych zawodników NFL. W 1985 roku razem z Chicago Bears wygrał Super Bowl. W zespole z Chicago był związany niemal przez całą swoją krótką karierę w futbolu amerykańskim.

Kibice Richardsona na stadionach NFL mogli oglądać jedynie przez siedem lat. W 1989 roku na swój ostatni zawodowy sezon przeszedł do San Francisco 49ers. W 1986 roku otrzymał nagrodę All-Pro - wręczanej najlepszym zawodnikom na danych pozycjach w trakcie sezonu.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News