Bartłomiej Drągowski zaliczył awans sportowy
TVP Sport
Autor Piotr Bernaciak - 30 Czerwca 2019

Sportowy awans Bartłomieja Drągowskiego. Polak zapracował na miejsce w składzie

Bartłomiej Drągowski zaliczył świetne pół roku w Empoli, dzięki czemu wraca do Fiorentiny jako wielki zwycięzca. Niewykluczone, że teraz to on będzie występował w składzie Violi. Wskazują na to słowa włoskich dziennikarzy.

Bartłomiej Drągowski zaliczył fantastyczne występy w Empoli, do której był wypożyczony z Fiorentiny. Polski golkiper od początku sezonu przegrywał rywalizację z młodym Albanem Lafontem, który nie spełniał oczekiwań ekspertów i zaliczał kompromitujące występy. Mimo tego wciąż mógł być jednak pewny miejsca w pierwszym składzie. Rywalizacja zakończyła się jednak bardzo niespodziewanie.

Okazuje się, że władze klubu z Florencji postanowiły zareagować na słabszą dyspozycję Lafonta i doskonałe występy Drągowskiego w barwach Empoli. Francuski golkiper został wypożyczony do Nantes, co oznacza, że Bartłomiej Drągowski wróci do Fiorentiny i znów będzie walczyć o miejsce w pierwszym składzie. Eksperci wyrazili już swoje zdanie na temat prawdopodobnych wyników rywalizacji.

Bartłomiej Drągowski numerem jeden we Florencji

Jak twierdzą włoscy dziennikarze, właściciele klubu z Florencji doskonale zdawali sobie sprawę ze świetnej formy Polaka i wypożyczyli Lafonta, by Drągowski mógł teraz występować w pierwszym składzie. Po powrocie Polaka z wypożyczenia sytuacja nie była oczywista, jednak oddanie Francuza jest niemal oczywistą zapowiedzią tego, do czego ma dojść na początku sezonu.

Gol sezonu Krzysztofa Piątka. Jak on to zrobił?!

Wiele wskazuje więc na to, że w kolejnym sezonie dostępu do bramki w klubach Serie A wciąż regularnie strzec będą nie tylko Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski, ale również Bartłomiej Drągowski. Co ważne, dojdzie do tego w lepszym klubie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News