sporty zimowe
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 2 Marca 2020

Kolejny medal niesamowitej Polki. Nasza reprezentantka błysnęła na mistrzostwach świata

Sporty zimowe w Polsce od zawsze miały wielu kibiców, a polscy sportowcy zapisywali piękną kartę w historii zimowych dyscyplin. O ile uwaga kibiców zwrócona jest głównie ku skoczkom narciarskim, o tyle przedstawiciele innych dyscyplin także radzą sobie bardzo dobrze. Izabela Marcisz, która wyrasta na prawdziwą gwiazdę biegów narciarskich zdobyła dzisiaj drugi medal na młodzieżowych mistrzostwach świata.

Sporty zimowe mogą zyskać nową, wielką gwiazdę. Reprezentantka Polski - Izabela Marcisz, jest prawdziwą gwiazdą juniorskich mistrzostw świata w Oberwiesenthal. Polka przed kilkoma dniami została wicemistrzynią globu w sprincie, a dzisiaj dołożyła kolejny medal w biegu na 5 kilometrów. Wszystko wskazuje na to, że reprezentacja olimpijska na igrzyska w Pekinie zyska kolejne, bardzo wartościowe wzmocnienie.

Żona polskiego skoczka kusi gorącym zdjęciem. Wygląda jak prawdziwa bogini (FOTO)Żona polskiego skoczka kusi gorącym zdjęciem. Wygląda jak prawdziwa bogini (FOTO)Czytaj dalej

Sporty zimowe. Izabela Marcisz z medalem mistrzostw świata

Marcisz, która dzisiaj startowała w zawodach w biegu na pięć kilometrów, miała bardzo cięzkie wyzwanie. Kandydatkami do medalu były Norweżka Helene Marie Fossesholm i Niemka Lisę Lohmann. Ostatecznie, rywale Polki tryumfowali, a najlepszy czas zanotowała Fossesholm, która była lepsza od naszej reprezentantki o 28,1 sekundy.

Dobry występ zanotowała także Monika Skinder. Druga z naszych reprezentantek w trakcie biegu dzielnie trzymała czwartą pozycję. Kluczowe okazały się ostatnie metry, kiedy to nasza zawodniczka zaczęła słabnąć i ostatecznie zakończyła rywalizację na 12. pozycji.

Polscy skoczkowie w fatalnej formie. Trener kadry nie widzi żadnego problemuPolscy skoczkowie w fatalnej formie. Trener kadry nie widzi żadnego problemuCzytaj dalej

Marcisz i Skinder przyszłością polskich sportów zimowych

Jeśli Polki nadal będą prezentować tak wysoki poziom, jak ostatnio, to mogą stać się prawdziwymi gwiazdami polskich sportów zimowych i przynieść kibicom jeszcze dużo dobrych emocji w trakcie zbliżającej się olimpiady zimowej w Pekinie.

WYNIKI BIEGU NA 5 KILOMETRÓW W TRAKCIE MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIOREK W OBERWISENENTHAL

1. Helene Marie Fossesholm (Norwegia) - 13.49,1
2. Lisa Lohmann (Niemcy) - strata 15,7
3. Izabela Marcisz (Polska) - 28,1
...
12. Monika Skinder (Polska) - 51,0
46. Karolina Kaleta (Polska) - 1.40,2
53. Magdalena Kobielusz (Polska) - 2.02,0

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
  2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News