sporty zimowe
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 6 Marca 2020

Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane

Sporty zimowe w tym sezonie dostarczają wiele emocji. Polscy sportowcy pokazywali klasę w trakcie zawodów skoków narciarskich, a także pojawiło się wiele młodych talentów, które mogą być oparciem kadry w następnych latach. Z dobrej strony pokazały się m.in. młode polskie biegaczki narciarskie, które pokazywały wielką formę w trakcie juniorskich zawodów o mistrzostwo świata. Dzisiaj niestety Polki się skompromitowały i mimo wielkich szans na złoty medal zostały zdyskwalifikowane.

Sporty zimowe w tym sezonie dobiegają już końca. Dobre występy Polaków i Polek mogły zostać zwieńczone złotym medalem dla sztafety biegaczek w trakcie juniorskich mistrzostw świata. Niestety, zamiast tryumfu, nasze kadrowiczki zostały zdyskwalifikowane. Wszystko przez fatalną pomyłkę, która kosztowała je zapisanie się w historii.

Kibice nie mogą uwierzyć. Znana sportsmenka obraziła Polaków. Wszystko nagrała kamera (WIDEO)Kibice nie mogą uwierzyć. Znana sportsmenka obraziła Polaków. Wszystko nagrała kamera (WIDEO)Czytaj dalej

Sporty zimowe. Polki skompromitowały się na mistrzostwach świata

Polskie biegi narciarskie mają swoje miejsce w historii dyscypliny. Przez lata dominacji Justyny Kowalczyk, kibice zyskali wiele radości i liczyli na to, że bardzo szybko pojawią się następczynie mistrzyni. Do sukcesów Polki aspirują takie sportsmenki jak Karolina Kaleta, Monika Skinder, Magdalena Kobielusz oraz Izabela Marcisz. Polki były dzisiaj najlepsze w trakcie mistrzostw świata i wiele wskazywało na to, że wygrają złote medale. Niestety, w trakcie ostatniego etapu biegu Polki pomyliły się, przez co zamiast złota - zobaczyły komunikat mówiący o dyskwalifikacji.

- Na trasie było od wczoraj nowe ucho. Iza była na oficjalnym treningu na nim, była też na rozgrzewce. Wiedziała. Zmyliła ją Niemka, która pobiegła źle. Iza pomyślała, że coś się zmieniło, że nie otrzymała info. Podjęła zła decyzję. Tak szkoda dziewcząt. Płaczemy. - napisała na swoim Twitterze Justyna Kowalczyk.

Oficjalnie. Polonia Warszawa z nowym sponsorem. Nie przestraszył się kibiców LegiiOficjalnie. Polonia Warszawa z nowym sponsorem. Nie przestraszył się kibiców LegiiCzytaj dalej

Sędziowie byli nieubłagani

Mimo że Polki miały najlepszy czas, to jury sądzące zawody było nieubłagane i nie przyznało naszym reprezentantkom złotego medalu.

- Oficjalna decyzja jury na MŚJ Oberwiesenthal 2020. Polki i Niemki pobiegły po złej, krótszej pętli na łyżwie. Nie ma złota dla Polek, Szwajcaria wygrywa, drugie USA, trzecie Szwedki.- napisał na Twitterze dziennikarz Przeglądu Sportowego, Michał Chmielewski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
  2. Czad w domu jednorodzinnym. W środku było sześć osób, jedna trafiła do szpitala
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News