Sporty zimowe
East News/JURE MAKOVEC
Autor Bartosz Goluch - 8 Marca 2020

Wielki pech polskiej zawodniczki. Była o krok od medalu

Sporty zimowe w Polsce budzą w tym sezonie spore emocje. Nie inaczej było w przypadku biegu ze startu wspólnego na 12,5 km w biathlonowym Pucharze Świata w Novym Mĕście. Nasza zawodniczka w ostatniej chwili straciła szanse na medal.

Siedem lat temu podczas zawodów w Novym Mĕście Monika Hojnisz zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. Tym razem nie udało jej się powtórzyć osiągnięcia i straciła miejsce na podium w ostatniej próbie.

Świetny występ polskiego zawodnika. Wspaniałe skoki dały mu miejsce na podiumŚwietny występ polskiego zawodnika. Wspaniałe skoki dały mu miejsce na podiumCzytaj dalej

Sporty zimowe bez udziału publiczności

Z powodu zagrożenia koronawirusem impreza odbyła się bez widowni. Dla najlepszej polskiej biatlonistki był to trzeci bieg na Morawach w ciągu czterech dni. W sprincie (7,5 km) była dziewiąta, w sztafecie 4x6 km ósma, w niedzielę jeszcze wyżej.

Polka zaczęła bieg od niecelnego strzału i 21. miejsca po pierwszej serii strzałów. W kolejnych dwóch strzelała czysto, co w połączeniu z dobrym tempem biegu pozwoliło jej przesunąć się najpierw na 14., potem na 7. pozycję. W ostatniej serii ponownie nie trafiła jednego ze strzałów i ostatecznie zakończyła zawody na piątej pozycji. Gdyby trafiła wszystkie strzały w ostatnim podejściu, byłaby druga.

Pilny komunikat ws. skoków narciarskich w Oslo. Niepokojące doniesienia ze strony organizatorówPilny komunikat ws. skoków narciarskich w Oslo. Niepokojące doniesienia ze strony organizatorówCzytaj dalej

Polka z dala od czołówki

Zwyciężyła Norweżka Tiril Eckhoff o 25 s przed Szwedka Hanną Oeberg i 31 s przed Niemką Franziską Preuss. Strata Moniki Hojnisz wyniosła 43,5 s. W klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata Polka jest 14. z dorobkiem 422 pkt. Najlepsza jest Włoszka Dorothea Wierer, która zgromadziła 707 "oczek".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News