sporty zimowe
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Marca 2020

Polscy himalaiści spadli z kilkuset metrów. Zostali przewiezieni do szpitala, dramatyczne doniesienia

Sporty zimowe mogą wzbudzać wiele emocji i być na prawdę emocjonujące. Obecny sezon wspinaczkowy mógł skończyć się wielkim sukcesem wyprawy Dominika Malirza i Jacka Czecha, którzy za cel obrali szczyt Mitre Peak w Pakistanie. Niestety, Polacy doznali dziś bolesnego upadku. Wyprawa spadła z wysokości kilkuset metrów i potrzebny był transport do szpitala.

Sporty zimowe od zawsze są bardzo widowiskowe i dostarczają wielu emocji. Szczególnie w wypadku polskich himalaistów, którzy zapisali piękną kartę w historii dyscypliny. Wszyscy miłośnicy himalaizmu wyczekiwali w napięciu doniesień z Pakistanu, ponieważ Dominik Malirz i Jacek Czech byli bardzo bliscy zdobycia szczytu Mitre Peak (6010 m n.p.m.). W trakcie wczorajszej próby wspięcia się na szczyt wyprawa spadła z wysokości kilkuset metrów.

Ujawniono oficjalne zarobki skoczków za cały sezon. Zadziwiający sukces Kamila StochaUjawniono oficjalne zarobki skoczków za cały sezon. Zadziwiający sukces Kamila StochaCzytaj dalej

Sporty zimowe. Himalaiści mieli poważny wypadek

O przebiegu dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się w Pakistanie, poinformowała Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Według działaczy organizacji Polacy oderwali się od ściany i spadli na śnieżne zbocze góry, dzięki czemu pomoc medyczna dotarła do nich bardzo szybko.

- Podczas wielkościanowej wspinaczki zimowej na Mitre Peak (6010 m n.p.m.) członkowie fundacyjnej ekipy spadli z wysokości kilkuset metrów, zatrzymując się niemal u podstawy ściany. "Szczęśliwie" upadek miał miejsce na śnieżnym zboczu, co znacząco zminimalizowało obrażenia. Jednocześnie w niedalekiej okolicy przelatywał helikopter transportujący towar, którego pilot zobaczył co sìę dzieje, oszacował możliwość podjęcia poszkodowanych wspinaczy na swój pokład i w niespełna godzinę po odstawieniu załadunku i dotankowaniu, pojawił się na zboczu Mitre Peak - relacjonuje fundacja.

Polski talent rozchwytywany przez kultowy klub. Transfer do LaLiga coraz bliżejPolski talent rozchwytywany przez kultowy klub. Transfer do LaLiga coraz bliżejCzytaj dalej

Stan zdrowia Polaków

Na całe szczęście, groźnie wyglądający upadek nie okazał się szkodliwy dla reprezentantów Polski. Dominik Malirz miał już opuścić szpital, a jego kompan doznał co prawda urazów głowy, niemniej powinien powrócić do zdrowia.

- Jego stan jest stabilny, nic nie zagraża jego życiu - napisano na Facebooku fundacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pasażerowie uwięzieni w pociągu na dworcu PKP. Nie mogą wyjść, w środku osoba z podejrzeniem koronawirusa
  2. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia
  3. Trener reprezentacji Polski przeszedł test na koronawirusa. Wiemy, czy jest chory (FOTO)
  4. Kuriozalna decyzja klubu piłkarskiego. Kraj pogrążony jest w epidemii, a oni zapraszają na mecz
  5. PILNE. Koronawirus wykryty w drużynie reprezentanta Polski. Oficjalny komunikat klubu
  6. Zgony i nowe zakażenia koronawirusem w Polsce wywindowały ceny mięsa. W poniedziałek w sklepach może być drożyzna

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News