Sporty zimowe wygrana
FABRICE COFFRINI/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 17 Grudnia 2020

Fenomenalna forma reprezentantki Polski. Zmiażdżyła konkurentki, wygrała zawody, wielkie brawa

Sporty zimowe w Polsce mają swoją nową gwiazdę. W ostatnich tygodniach swoją formą imponuje Maryna Gąsienica-Daniel. Polka zdominowała całkowicie rywalizację w austriackim Hippen i wygrała kolejne zawody Pucharu Europejskiego w narciarstwie alpejskim. Polska zawodniczka królowała w slalomie gigancie.

⦁ Sporty Zimowe w Polsce mają nową gwiazdę
⦁ Formą imponuje Maryna Gąsienica-Daniel
⦁ Polka zdominowała rywalizację w narciarstwie alpejskim w austriackim Hippen
⦁ Zawodniczka z Polski królowała w slalomie gigancie

Sporty zimowe w Polsce mają swoja nową gwiazdę. W ostatnich tygodniach w wielkiej formie jest Maryna Gąsienica-Daniel. Zawodniczka z Polski całkowicie zdominowała rywalizację Pucharu Europy w tym sezonie.

W środę i czwartek Gąsienica-Daniel nie dała żadnych szans rywalkom podczas zawodów Pucharu Europy w austriackim Hippach. Polka dwa razy z rzędu był najlepsza w slalomie gigancie.

Sporty zimowe w Polsce mają nową gwiazdę

Już pierwszy czwartkowy przejazd Polki zwiastował, że może być pięknie. Gąsienica-Daniel prowadziła przed Norweżką Miną Fuerst Holtmann o 0,14 sekundy. Trzecia w stawce Sara Rask traciła do Polski dodatkowe 0,2 sekundy.

Holtman swojego drugiego przejazdu nie ukończyła, ale za to w jej miejsce pojawiła się inna Norweżka. Fenomenalny wynik zaliczyła Maria There Tviberg. Zawodniczka awansowała z dziesiątej na pierwszą pozycję.

Iga Świątek zadziwia. Pokazała się przed tysiącami Polaków w samym bikini, gorące zdjęcie (FOTO)Iga Świątek zadziwia. Pokazała się przed tysiącami Polaków w samym bikini, gorące zdjęcie (FOTO)Czytaj dalej

Gąsienica-Daniel pokazała jednak, że Pucharze Europy w tym sezonie nie ma na nią mocnych. Polka zaliczyła kolejny fenomenalny przejazd i wygrała z łącznym czasem 1:43:19. Tviberg wyprzedziła o 0,75 sekundy. Trzecia Szwedka Hilma Loevblom straciła do zwyciężczyni 0,88 sekundy.

W środę w slalomie gigancie również była pierwsza. To kolejny pokaz coraz lepszej formy polskiej zawodniczki. Kilka dni temu podczas Pucharu Świata w Courchevel była 11. w gigancie.

Wspaniały występ Maryny Gąsienicy-Daniel w Hippach. Wielkie zwycięstwo!

Pod koniec listopada zaliczyła swój najlepszy wynik w karierze. Podczas zawodów Pucharu Świata w Lech/Zuers. Gąsienica-Daniel odpadła w 1/8 finału slalomu równoległego i ostatecznie zajęła 9. miejsce.

Gąsienica-Daniel dzięki dwóm zwycięstwom w Pucharze Europy objęła prowadzenie klasyfikacji generalnej. Polka ma na koncie równo 200 punktów. Druga w zestawieniu Austriaczka Eliza Moerzinger traci do niej 94 punkty. 100 mniej ma trzecia kolejna z reprezentantek Austrii Katharina Huber.

- Oczywiście, że mam odwagę wybiegać marzeniami daleko. Ale wydaje mi się, że nawet gdybym osiągnęła trochę mniej niż Janica (Kostelić - czterokrotna mistrzyni olimpijska, pięciokrotna mistrzyni świata i zdobywczyni trzech Pucharów Świata - przyp. red.), to i tak byłabym usatysfakcjonowana - mówiła na początku grudnia w rozmowie ze Sport.pl.

Sukces Gąsienicy-Daniel w Lech/Zuers był najlepszym występem zawodniczki z Polski od 35 lat. Jako ostatnia miejsce w 10. Pucharu Świata zajęła Małgorzata Tlałka. 22 marca 1985 roku była trzecia w slalomie w Heavenly Valley.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News