Stadion Petersburg Katastrofa
YouTube - CBS News
Autor Piotr Bernaciak - 1 Lutego 2020

Zawalił się jeden z największych stadionów w Rosji. Dron z kamerą nagrał moment katastrofy (WIDEO)

Stadion uznawany za jeden z najważniejszych obiektów sportowych w Rosji uległ dziś kompletnemu zniszczeniu. Wszystko wydarzyło się podczas prac remontowych. Wszystko uchwycił dron z kamerą.

Stadion w Petersburgu był uznawany za jedną z najważniejszych aren hokejowych w Rosji. Obiekt od lat służył sportowcom występującym na nim przez bardzo długi czas, jednak w związku ze swoim długim stażem zwyczajnie wymagał generalnego remontu. Już od dłuższego czasu trwały prace, które miały na celu przywrócić budowlę do pełnej świetności. Niestety, doszło do katastrofy.

W trakcie prac na dachu budynku doszło do przykrego zdarzenia. Jeden z prętów podtrzymujących konstrukcję dachu nie wytrzymał nacisku, co spowodowało kompletne zawalenie stadionu. Na dachu znajdowali się robotnicy, którzy pracowali nad remontem. Jeden z nich niestety nie zdołał się uratować. Wszystko zostało nagrane przez drona, który latał w pobliżu.

Zaskakujący transfer Manchesteru United. W ostatnich minutach ściągnęli zawodnika z ChinZaskakujący transfer Manchesteru United. W ostatnich minutach ściągnęli zawodnika z ChinCzytaj dalej

Stadion w Petersburgu zawalił się

Stadion od lat służył rosyjskim hokeistom. Był odnawiany, by w 2023 roku odbyły się na nim mistrzostwa świata w hokeju. Teraz nic nie wskazuje na to, by obiekt znów mógł obsługiwać najlepszych zawodników świata w najbliższych latach. Prace odbywały się zgodnie z planem, jednak nieoczekiwana usterka spowodowała kompletne zawalenie się dachu.

Na nagraniu widać dwóch robotników. Jeden z nich znajdował się na specjalnym dźwigu, w związku z czym udało mu się uniknąć tragicznej śmierci, jego kolega nie miał już jednak tyle szczęścia. Wideo pokazuje ucieczkę Rosjanina do dźwigu, która ostatecznie zakończyła się niepowodzeniem. Film doskonale obrazuje tragedię, do jakiej doszło w rosyjskim mieście.

Stadion uległ kompletnemu zniszczeniu

Władze nie poinformowały jeszcze o tym, co zostanie postanowione w związku z zawaleniem się obiektu w Petersburgu. Kibice spodziewają się, że wkrótce zostanie ogłoszone nowe miasto-gospodarz mistrzostw.

ZOBACZ DRAMATYCZNE NAGRANIE Z ROSJI:

Stadium roof collapse kills worker in Russia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagrano moment katastrofy Kobego Bryanta. Zarejestrowała go osiedlowa kamera (WIDEO)
  2. Właściciel Fame MMA potwierdził fantastyczną wiadomość. Na następnej gali widzowie zobaczą niezwykłą walkę
  3. Polskich skoczków obejrzą tylko najwytrwalsi. Nieludzkie godziny weekendowego konkursu
  4. Adam Małysz zwraca uwagę na gigantyczny problem Polaków. "Nie mamy gdzie trenować"
  5. Były polski sędzia piłkarski skazany. Ustawiał spotkania polskiej ligi
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News