Stadion
instagram.com/vardbergbois
Autor Mateusz Wysokiński - 11 Lutego 2020

Absurdalny pomysł szwedzkiego miliardera. Chce nazwać stadion imieniem Lenina

Stadion imienia Włodzimierza Lenina może zadebiutować w trakcie następnych rozgrywek szwedzkiej Allsvenskan. Jeden ze szwedzkich milionerów chce zainwestować w drużynę Varbergu BoIS, która sensacyjnie znalazła się w szwedzkiej elicie. Lasse Diding zamierza przeznaczyć w odnowę starego obiektu kwotę 60 tysięcy euro, pod warunkiem, że władze klubu i miasta zgodzą się na nazwanie stadionu imieniem największego ideologa ruchu komunistycznego.

Stadion Varbergu BoiS jest bardzo starym obiektem, który od czasu swojego otwarcia w 1925 roku nie przechodził zbytnich remontów. Z racji tego, że drużyna sensacyjnie awansowała do najwyższej, szwedzkiej klasy rozgrywkowej, to władze klubu zamierzają przeprowadzić tam renowację, która pomoże w dostosowaniu się do zdobycia licencji na grę w Allsvenskan. Darczyńcą klubu ma być Lasse Diding, który powiedział, że odnowi stadion za swoje pieniądze. Jedyne, na co będzie musiał zgodzić się Vardberg to przyjęcie patronatu Włodzimierza Lenina.

Niepokojące doniesienia z Berlina. Trener Krzysztofa Piątka podał się do dymisjiNiepokojące doniesienia z Berlina. Trener Krzysztofa Piątka podał się do dymisjiCzytaj dalej

Stadion imienia Lenina w Szwecji. Kontrowersyjny milioner oferuję wsparcie

Mimo że Lasse Diding osiągnął swój sukces dzięki kapitalizmowi i rozwinięciu branży hotelowej, to jest on ideowym komunistą. Szwed, który miesza w Varbergu zainteresował się ostatnimi czasy losami drużyny ze swojego miasta, która awansowała do ligi szwedzkiej. Klub zmaga się z problemami finansowymi i zamierza przeprowadzić remont starego obiektu, który pamięta czasy dwudziestolecia międzywojennego a Diding zgłosił się do władz klubu z propozycją, która zakłada przekazanie 60 tysięcy euro w zamian za nazwanie obiektu imieniem Lenina.

- Mecze na stadionie imienia Lenina z powodu jego nazwy będą opisywane przez media całego świata, na stronach klubów, które tu gościły i będzie to świetny, gigantyczny i w sumie tani PR dla klubu i miasta. Będę walczył o nazwę stadionu do końca w sądach kolejnych instancji. W końcu jestem obywatelem wolnego kraju i zasłużonym mieszkańcem tego miasta - powiedział Diding w szwedzkich mediach.

Oficjalnie. Legia Warszawa ma nowego piłkarza. Klub z Warszawy potwierdził zatrudnienie gwiazdoraOficjalnie. Legia Warszawa ma nowego piłkarza. Klub z Warszawy potwierdził zatrudnienie gwiazdoraCzytaj dalej

Diding to zapalony komunista

Szwedzki milioner i potentat branży hotelowej nigdy nie ukrywał, że ideologia komunistyczna jest dla niego bardzo ważna. Szwed posiada w swoich hotelach łaźnie i pokoje poświęcone ideologii komunistycznej, które noszą imienia Lenina, czy Fidela Castro.

- Ten milioner kąpie się nie tylko w pieniądzach, ale w łaźni swojego idola, a teraz zamierza skompletować swoje komunistyczne imperium stadionem - komentuje jeden z dziennikarzy szwedzkiego dziennika "Aftonbladet".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar przejdzie do USA. Namówił go były gwiazdor Manchesteru United
  2. Adam Małysz skomentował formę Dawida Kubackiego. Ważne słowa legendarnego skoczka
  3. Polacy poznali rywali w grze o igrzyska olimpijskie. Nie będzie łatwo
  4. Polski piłkarz upokorzony. Nowy pracodawca nie zna jego nazwiska (FOTO)
  5. Oficjalnie. Legia Warszawa ma nowego piłkarza. Klub z Warszawy potwierdził zatrudnienie gwiazdora
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News