Stadion Narodowy murawa
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 21 Listopada 2019

Jest oświadczenie producenta murawy na mecz Polska - Słowenia. "Stan murawy był dobry"

Stadion Narodowy był zdaniem kibiców niewłaściwie przygotowany do starcia Polaków ze Słowenią. Pojawiło się oświadczenie producenta murawy na to spotkanie. Jego treść wzbudziła ogromne poruszenie.

Stadion Narodowy od dłuższego czasu jest miejscem rozgrywania spotkań o punkty przez reprezentację Polski. W ostatnich dniach pojawia się jednak coraz więcej prósb, a nawet głośnych apeli o to, by to zmienić, bo murawa na arenie w Warszawie po raz kolejny nie była przygotowana w odpowiedni sposób. Nie da się ukryć, że przygotowanie nawierzchni na wtorkowe spotkanie nie stało na najwyższym poziomie.

Teraz jednak ukazało się oświadczenie władz firmy Trawnik Producent, która zajmuje się doglądaniem murawy na Stadionie Narodowym. Z pisma możemy dowiedzieć się, że zdaniem przedstawicieli spółki zrobiono wszystko, by stadion był przygotowany w odpowiedni sposób do meczu eliminacji Euro 2020. Wyjaśniono również przyczyny, przez które nie wyglądało to tak, jak chcieliby zawodnicy i kibice.

Legenda reprezentacji Polski zamierza zakończyć karierę! Ujawniono, kiedy dojdzie do pożegnaniaLegenda reprezentacji Polski zamierza zakończyć karierę! Ujawniono, kiedy dojdzie do pożegnaniaCzytaj dalej

Stadion nie był przygotowany w odpowiedni sposób

- Biorąc pod uwagę obecną porę roku i panujące warunki, stan murawy był dobry – należy pamiętać, że mamy połowę listopada, a więc okres w którym trawa nie wegetuje, a ta dodatkowo została zainstalowana w „hali” bez dostępu do światła i odpowiedniej cyrkulacji powietrza. W poprzednim spotkaniu z Macedonią problemem była śliskość murawy, wobec czego podjęto decyzję o wypiaskowaniu murawy, co było widoczne podczas transmisji telewizyjnej - czytamy w oświadczeniu firmy Trawnik Producent.

Znana marka postanowiła zwrócić uwagę na to, że na stadionie panują bardzo złe warunki do tego, by w optymalny sposób zadbać o murawę. Okazuje się, że trudno jest zagwarantować najwyższą jakość nawierzchni w momencie, kiedy panują trudne warunki atmosferyczne, a stadion skonstruowany jest w sposób, który uniemożliwia jej szybkie przygotowanie.

Reprezentacja Polski może opuścić Stadion Narodowy

Zanosi się na to, że spółka Stadion Narodowy zerwie współpracę z firmą Trawnik Producent po licznych protestach ze strony kibiców, którzy domagają się natychmiastowej zmiany w tej sprawie. Oświadczenie może tłumaczyć stan murawy, ale prawdopodobnie nie zmieni sytuacji firmy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazdor zrezygnował z walki na Fame MMA 6! Jego tłumaczenie zażenowało internautów
  2. Górnik Zabrze zabrał głos w sprawie transferu Podolskiego. "Jesteśmy w stałym kontakcie"
  3. Cracovia ostro odpowiada na słowa właściciela Wisły. Nie obyło się bez "wbicia szpilki" rywalowi
  4. Orlen wykupił znany polski klub! Dojdzie do zmiany nazwy i herbu
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News