Stadion Śląski
screen - youtube.com/łączy nas piłka
Autor Łukasz Kowalski - 26 Sierpnia 2020

W Polsce wybrano nowy Narodowy Stadion. Jest poza Warszawą, pomieści kilkadziesiąt tysięcy kibiców

Stadion z Warszawy nie jest już jedynym, który ma w Polsce status narodowego. Od wtorku ten zaszczytny tytuł nosi także inny obiekt sportowy nad Wisłą. Tablicę pamiątkową nadającą ten status w towarzystwie minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk odsłonił premier Mateusz Morawiecki. Już niedługo stadion będzie gościł najlepszych zawodników na świecie.

Stadion Śląski w Chorzowie we wtorek otrzymał oficjalnie tytuł Stadionu Narodowego Polskiej Lekkoatletyki. Przed rozpoczęciem 66. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej. W ceremonii wzięli udział premier Mateusz Morawiecki, minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk i prezes PZLA Henryk Olszewski.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nagle rząd podjął pilną decyzję. Ogromne zdumienie dla wszystkich turystów, już jutro miało wejść w życie
Gigantyczna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje były mistrz Polski i legenda jednego z najlepszych klubów w krajuGigantyczna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje były mistrz Polski i legenda jednego z najlepszych klubów w krajuCzytaj dalej

Stadion w Chorzowie Stadionem Narodowym

- Polski Związek Lekkiej Atletyki z ogromną radością przyznał tytuł Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego właśnie tak wyjątkowemu obiektowi, jakim jest Stadion Śląski. To obiekt bardzo ważny i znaczący dla polskiego sportu, a w dużym stopniu dla polskiej lekkiej atletyki - powiedział prezes Olszewski cytowany przez stronę związku.

Stadion Śląski był świadkiem wielu niesamowitych osiągnięć reprezentantów Polski. Kibice na stadionie w Chorzowie byli m.in.: świadkami wspaniałego wyczynu śp. Ireny Szewińskiej. 2 lipca 1967 roku wybitna polska lekkoatletka wyrównała własny rekord świata na 200 metrów.

W przyszłym roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie World Athletics Relays, czyli mistrzostw świata w sztafetach. Dodatkowo obiekt jest jednym z dwóch głównych kandydatów do organizacji mistrzostw Europy w 2024 roku. Decyzję w tej sprawie kibice poznają już jesienią.

Hitowy transfer Leo Messiego coraz bliżej. Znamy nazwę klubu, trzeba tylko ustalić detaleHitowy transfer Leo Messiego coraz bliżej. Znamy nazwę klubu, trzeba tylko ustalić detaleCzytaj dalej

Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznał zaszczytny tytuł Stadionowi Śląskiemu

- Przyznanie nazwy Narodowy Stadion Lekkoatletyczny potwierdza, że Stadion Śląski to wyjątkowy obiekt na sportowej mapie Polski. Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie w województwie śląskim znajduje się nowoczesna arena, na której odbywają się największe wydarzenia sportowe, kulturalne i rekreacyjne. Decyzja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki cieszy, tym bardziej że to właśnie na Stadionie Śląskim zadomowili się najlepsi krajowi i zagraniczni lekkoatleci - powiedział po ceremonii Jakub Chełstowski, Marszałek województwa śląskiego.

Stadion Śląski powstał w 1956 roku i przez lata był jednym z najważniejszych polskich stadionów. W latach 2009-2017 obiekt był wyłączony z użytku z powodu przebudowy. Po remoncie jest to drugi co do wielkości stadion sportowy w Polsce po Stadionie Narodowym w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe wytyczne WHO odnośnie noszenia maseczek. Nie wszyscy powinni je nosić
  2. Archeolodzy weszli do jaskini i znaleźli coś co zwaliło ich z nóg. Doskonały stan znaleziska sprzed 200 tysięcy lat
  3. Świat futbolu wstrzymał oddech. Leo Messi ogłosił swoją decyzję, odchodzi z Barcelony, media przekazały zadziwiające informacje
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, oniemieliśmy. Chodzi o bardzo znaną postać
  5. Córka Adama Małysza wprawiła wszystkich w osłupienie. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, co za widok (FOTO)
  6. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News