stadion Radomiak
instagram - Radomiak Radom
Autor Łukasz Kowalski - 28 Maja 2020

Festiwal fuszerki na budowie polskiego stadionu. Trzeba wyburzyć świeżo postawioną trybunę, prawdziwa parodia

Stadion Radomiaka Radom miał być już na ukończeniu. Jak się okazuje, nowo powstałą trybunę będzie trzeba wyburzyć bo nie spełnia standardów bezpieczeństwa. Zawodnicy Radomiaka mieli zacząć grać na nowym stadionie wiosną tego roku, ale już wiadomo, że budowa się opóźni. Stadion powstaje już 4 lata.

Stadion Radomiaka Radom miał być już na ukończeniu. Początkowo pierwsza faza budowy miała się zakończyć w 2018 roku, następnie w lutym ubiegłego roku. Już wiadomo, że budowa nie zakończy się nawet w 2020 roku. Jak poinformował reporter TVN 24, Szymon Jadczak, trybuna, która już zaczęła nabierać kształtów, musi zostać rozebrana.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol
Policjanci bestialsko zamordowali mężczyznę. Marcin Gortat domaga się sprawiedliwościPolicjanci bestialsko zamordowali mężczyznę. Marcin Gortat domaga się sprawiedliwościCzytaj dalej

Stadion Radomiaka do rozbiórki

Pomysł na budowę nowego stadionu Radomiaka Radom powstał kilka lat temu. W 2016 roku wybrano projekt stadionu, a pierwszy etap budowy miał się zakończyć jesienią 2018 roku. Z planów włodarzy klubu i miasta nic nie wyszło i budowa nie jest nawet na półmetku. Liczne problemy z projektem obiektu doprowadziły do tego, że Radomiak musiał znaleźć nowego wykonawcę budowy.

Po zmianie głównego budowniczego obiektu klub zakładał, że pierwsze spotkania klub na nowym obiekcie rozegra wiosną 2020 roku. Wiadomo już, że ten termin nie zostanie utrzymany. Reporter TVN 24, Szymon Jadczak, poinformował, że jedna z trybun została źle wybudowana i musi zostać wyburzona.

Kolejne opóźnienia w budowie stadionu Radomiaka

- Kiepska informacja dla kibiców Radomiaka i trudny orzech do zgryzienia dla PZPN w konsekwencji decyzji o licencji dla klubu z Radomia. Źle zbudowana trybuna idzie do rozbiórki, nikt nie wie, kiedy skończy się budowa stadionu. Może nigdy? Nawet nie mówię o kosztach... - napisał.

TVP podjęło ważną decyzję dla kibiców. Mecze polskich klubów będą transmitowane za darmo. Zapadła ostateczna decyzjaTVP podjęło ważną decyzję dla kibiców. Mecze polskich klubów będą transmitowane za darmo. Zapadła ostateczna decyzjaCzytaj dalej

Do sprawy odniósł się także dyrektor kancelarii prezydenta Radomia, Mateusz Tyczyński. W rozmowie z radiem RDC potwierdził, że trybuna musi zostać rozebrana. - Trybunę trzeba zdemontować, bo poprzedni wykonawca dokonał takiej fuszerki, że nikt rozsądny nie dopuściłby jej do użytkowania. Fuszerki dokonali też najprawdopodobniej inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy na to pozwolili i dlatego w tej sprawie zostało złożone zawiadomienie. Jestem spokojny, ta trybuna zostanie poprawiona i będzie służyła kibicom Radomiaka - powiedział.

Nowy obiekt Radomiaka po wybudowaniu będzie mógł pomieścić 15 tysięcy widzów. Obok stadionu powstaje hala sportowa, której pojemność będzie wynosić 5 tysięcy osób. Dla klubu z Radomia, który ciągle liczy się w walce o awans do Ekstraklasy, brak stadionu może wiązać się z kłopotami na uzyskanie licencji na grę w najwyższej klasie rozrywkowej, a nawet na grę w przyszłym sezonie w 1 lidze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News