Stadion Narodowy Warszawa
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 1 Lutego 2020

Finał Pucharu Polski nie w Warszawie? Niedługo może dojść do głośnej zmiany

Stadion Narodowy w Warszawie od kilku lat organizuje finałowe spotkanie Pucharu Polski. Już niebawem może się to jednak zmienić przez decyzję włodarzy. Niekoniecznie może się ona spodobać fanom.

Stadion Narodowy w Warszawie jak dotąd organizował finały Pucharu Polski dość regularnie. Po raz pierwszy finał zawitał tam w 2014 roku, gdy dość niespodziewanie najlepszą dwójką rozgrywek okazały się być Zawisza Bydgoszcz i Zagłębie Lubin. Pierwszy finał na warszawskim obiekcie wygrali bydgoszczanie, a potem triumfowali tam zawodnicy Legii Warszawa, Arki Gdynia i Lechii Gdańsk.

Teraz dowiadujemy się, że być może już niebawem dojdzie do zmiany miasta-organizatora finału Pucharu Polski. Docierają do nas informacje, jakoby najważniejszy mecz krajowego pucharu miałby zostać przeniesiony, co z pewnością nie będzie bezpodstawne. Wszystko ma się wyjaśnić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Nie żyje wybitny sportowiec, medalista mistrzostw Polski. Lekarze ujawniają przykre przyczyny śmierciNie żyje wybitny sportowiec, medalista mistrzostw Polski. Lekarze ujawniają przykre przyczyny śmierciCzytaj dalej

Stadion Narodowy domem kadry i organizatorem finału Pucharu Polski

Od wielu lat to właśnie Stadion Narodowy organizował finał Pucharu Polski. Wydawałoby się, że jest to najlepszy obiekt do meczu takiej rangi. Nie jest to stadion żadnego z klubów, ponadto mieści się w stolicy kraju. Co więcej, był to przecież także największy stadion w kraju, więc wydawałoby się, że jego wybór jest jedynym logicznym w panującej sytuacji.

Ta się jednak zmienia. Wszystko przez liczne zajścia z finału Pucharu Polski, jak choćby wtedy, gdy kibice doprowadzili do groźnych zajść, które poskutkowały podpaleniem dachu i uszkodzeniem telebimu. Kibice pamiętają także o sytuacji pod bramkami, gdy wejście na stadion zajmowało nierzadko po kilka godzin. Nikt nie chce doprowadzić do powtórzenia takiego stanu.

Stadion Narodowy może stracić finał Pucharu Polski

Nowym miastem-organizatorem miałby zostać Chorzów, jak podaje dziennikarz sport.pl Tomasz Włodarczyk. Zmodernizowany Stadion Śląski doskonale nadaje się do organizacji ważnego meczu. Kibice nie wyobrażają sobie jednak sytuacji, gdyby mecz miał odbyć się poza stolicą.

(fot. Wikipedia)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy nowy ranking Pucharu Świata. Gigantyczny sukces Dawida Kubackiego, brawo
  2. TOP 10 najlepszych zimowych transferów. Kluby zmienili prawdziwi gwiazdorzy
  3. Ogromny pech polskich skoczków w Japonii. Wiatr sprawił im problemy, zupełnie niespodziewane wyniki
  4. Kamil Grosicki chwalony przez swojego nowego trenera. "Ostrzegałem przed nim chłopaków"
  5. Osobiste wyznanie polskiego skoczka. "Byłem blisko załamania"
  6. Smutne doniesienia o Piotrze Żyle. Media dotarły do nieznanych faktów, był na skraju


Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News