Stadion Narodowy
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Października 2020

Stadion Narodowy przejdzie pilną przemianę. Rząd potwierdza: będzie szpitalem dla zakażonych

Stadion Narodowy to najpopularniejsza arena sportowa w Polsce. Wybudowany na Euro 2012 obiekt był wielokrotnie świadkiem zwycięstw piłkarskiej reprezentacji Polski, a także areną zmagań innych wybitnych sportowców. W najbliższym czasie będzie jednak pełnił inną funkcję. Już niedługo warszawski stadion zamieni się w jeden wielki szpital, a wszystko oczywiście z powodu pandemii koronawirusa.

Stadion Narodowy w najbliższym czasie nie zorganizuje żadnego wydarzenia sportowego. To już oficjalne, że lada dzień obiekt znajdujący się w Warszawie zostanie przerobiony na szpital polowy. Wszystko w związku z szalejącą w Polsce pandemią koronawirusa.

Justyna Żyła bardzo pomogła Piotrowi Żyle. Mało kto o tym wie, założyli dochodowy biznes, Piotr powinien dziękować do końca życiaJustyna Żyła bardzo pomogła Piotrowi Żyle. Mało kto o tym wie, założyli dochodowy biznes, Piotr powinien dziękować do końca życiaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Leo Messi jednak w Manchesterze City? Szejkowie mają plan, nie chcą czekać do końca kontrakt
  2. Dostaniesz list i nie wiedząc kiedy stracisz kilka tysięcy złotych. Lepiej obejrzyj dwa razy pismo, można tego uniknąć
  3. Mało kto zna prawdę o tajnej działalności Adama Małysza. Prawie nikt już nie pamięta


Stadion Narodowy zostanie zmieniony w szpital

Portal Wirtualna Polska zdołał ustalić, że już lada moment w Warszawie powstanie pierwszy szpital polowy na czas pandemii koronawirusa. Wszystko z uwagi na coraz większą liczbę zachorowań. Pandemia koronawirusa pustoszy Polskę, a coraz większa liczba osób potrzebujących pomocy sprawia, że tradycyjne szpitale nie są w stanie pomieścić wszystkich.

Według ustaleń WP decyzja o budowie szpitala na terenie Stadionu Narodowego została podjęta przez rząd z premierem Mateuszem Morawieckim na czele. Prace mające przygotować obiekt do pomocy chorym na COVID-19 już się rozpoczęły i pomaga w nich wojsko. Początkowo szpital przygotowany na warszawskim obiekcie ma mieć 500 miejsc, ale w razie potrzeby liczba łóżek może się zwiększyć.

Na jaw wyszła prawda na temat religii Kamila Stocha. Nieprawdopodobne, mało który młody człowiek może tak o sobie mówićNa jaw wyszła prawda na temat religii Kamila Stocha. Nieprawdopodobne, mało który młody człowiek może tak o sobie mówićCzytaj dalej

Polowe szpitale powstaną w całej Polsce

- Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym - cytuje osobę z otoczenia premiera portal Wirtualna Polska i podaje, że wkrótce w całej Polsce powstaną kolejne szpitale polowe.

- Rzeczywiście nad takimi projektami pracujemy i robimy analizę biznesplanów konkretnych przedsięwzięć. Pracujemy przede wszystkim nad tym, żeby efektywniej wykorzystywać tę infrastrukturę łóżkową, którą mamy. Szczególnie na poziomie powiatowych szpitali, które w tej chwili są tzw. poziomem pierwszym walki z COVID-em - mówił niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Ogromna wpadka w programie TVN. W "Milionerach" padło absurdalne pytanie. Żadna odpowiedź nie była poprawna?
  3. Ewa Chodakowska zadziwiła tysiące Polaków. Wstawiła zdjęcie topless, fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)
  4. W końcu sukces Roberta Kubicy. Polak zaskoczył fanów na całym świecie, mamy podium
  5. TVN informuje: duże zmiany dla pasażerów w pociągach. PKP wyciągnęło wnioski?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News