Stadion Śląski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Aleksy Kiełbasa - 20 Października 2020

Mecze reprezentacji Polski z Ukrainą i Holandią jednak nie na Stadionie Śląskim? Są dwa poważne powody

Mecze reprezentacji z Polski z Ukrainą Holandią mogę nie zostać rozegrane na Stadionie Śląskim. Prezes Zbigniew Boniek podkreśla, że murawa na chorzowskim obiekcie jest w opłakanym stanie, choć zarządcy stadionu podjęli wszelkie możliwe prace, aby doprowadzić zielony dywan do przyzwoitości. Ale murawa to nie jedyny powód, przez który spotkania kadry mogą się tam nie odbyć.

Reprezentacja Polski ma w listopadzie rozegrać dwa spotkania na Stadionie Śląskim. Pierwszym z nich powinien być towarzyski mecz z Ukrainą, a drugim starcie z Holandią w Lidze Narodów zaplanowane na 18 listopada. Jednak wcale tak być nie musi. Jak się okazuje, murawa w Chorzowie jest w fatalnym stanie. Pojawił się na niej nawet grzyb, a na dodatek dochodzą inne problemy z organizacją tych wydarzeń. Czy Polacy faktycznie nie pojawią się w „Kotle Czarownic”?

Nie żyje legendarny bramkarz, lekarze nie zdołali mu pomóc. Był medalistą mistrzostw EuropyNie żyje legendarny bramkarz, lekarze nie zdołali mu pomóc. Był medalistą mistrzostw EuropyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

Mecze reprezentacji na Stadionie Śląskim zagrożone. Murawa wygląda na razie dramatycznie

Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił uwagę, że murawa na Stadionie Śląskim na razie nie nadaje się do tego, aby rozegrać na niej mecz. Boisko zostało w fatalnej kondycji po niedawnych zawodach lekkoatletycznych, które rozegrano właśnie na chorzowskim obiekcie.

- W tej chwili jest w opłakanym stanie, nadzorujemy sprawę. Na razie spokojnie podchodzimy do tematu, ale ryzyko istnieje - mówi prezes PZPN.

Na szczęście operatorzy stadionu podjęli wszelkie możliwe działania, aby przywrócić odpowiednią kondycję murawy. W niektórych częściach zostaną położone zupełnie nowe rolki trawy, a intensywne działania pielęgnacyjne greenkeeperów mają umożliwić grę piłkarzom na jak najlepiej przygotowanym boisku.

Kiedy otworzą siłownie i baseny? Jest wstępna data, to realistyczny terminKiedy otworzą siłownie i baseny? Jest wstępna data, to realistyczny terminCzytaj dalej

Problem leży nie tylko w murawie. Brak kibiców może wpłynąć na decyzję

Jeśli w ciągu najbliższych tygodni sytuacja związana z epidemią w kraju się nie zmieni, to można zakładać, że oba mecze reprezentacji Polski zostaną rozegrane bez udziału publiczności. W związku z tym pojawiają się kłopoty natury finansowej związane z organizacją spotkań Biało-Czerwonych na Stadionie Śląskim. Choć rzecznik chorzowskiego obiektu zapewnia, że nie stanowi to dużego problemu.

- Z punktu widzenia Stadionu brak kibiców nie wpływa na koszty. Na dużym i małym obiekcie są one podobne. Trzeba odpalić oświetlenie, przygotować szatni itp. - twierdzi rzecznik chorzowskiej areny. - W dodatku cały kraj obowiązują te same przepisy, więc nie ma szans, by na innym obiekcie kibice jednak mogli się pojawić – mówi Przemysław Plisz.

Decyzję co do meczów Polaków na Stadionie Śląskim powinniśmy poznać na początku listopada. Pewne jest, że nasi piłkarze nie wystąpią na PGE Narodowym, bowiem zorganizowano tam szpital polowy. Zatem w grę wchodzą inne stadiony, gdzie reprezentacja gości najczęściej. Są to obiekty w Gdańsku, Wrocławiu lub Poznaniu.

Źródło: gol24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybieracie się do Zakopanego? Babuszka z własnymi wyrobami chwyci Was za serce, pomóżcie
  2. Wojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitego
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. Tragedia na Mazowszu - Ojciec przypadkowo zabił córeczkę
  7. Mówią, że dąży do mordowania ludzi. Gates zabrał głos ws. teorii spiskowych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News