reprezentacja Polski doping
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 2 Listopada 2020

Stało się. Gwiazdor reprezentacji Polski zawieszony, wyjątkowo surowa kara

Reprezentacja Polski na żużlu może stracić na najbliższe miesiące jednego z najbardziej utalentowanych zawodników. Polska Agencja Antydopingowa zawiesiła Maksyma Drabika za przyjęcie zakazanych substancji. Sprawa ciągnie się już od ponad roku. 22-letniemu gwiazdorowi grozi nawet 4-letnia dyskwalifikacja.

Reprezentacja Polski na lata może stracić jednego z najbardziej utalentowanych zawodników, Maksyma Drabika. Trybunał Arbitrażowy oddalił skargę prawników zawodnika. Teraz sprawa wróci do Polskiej Agencji Antydopingowej. 22-latkowi grożą nawet 4 lata zawieszenia.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgubić
  2. Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesienia
  3. Mecz reprezentacji Polski odwołany. Stało się, podjęto ostateczną decyzję, fani zdruzgotani
Jakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgubićJakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgubićCzytaj dalej

Reprezentacja Polski straci młodego gwiazdora

Sprawa żużlowca Betardu Wrocław ciągnie się od ponad roku. Przed finałem PGE Ekstraligi przeciwko Unii Leszno lekarz wrocławskiego klubu zaordynował młodemu Polakowi 500 ml wlewki witaminowej, czyli 5 razy więcej niż dopuszczają normy.

Trybunał Arbitrażowy przy PKOl w miniony czwartek odrzucił skargę prawników zawodnika, którzy domagali się przyznanie wstecznego TUE, czyli wyłączenia dla celów terapeutycznych. Teraz sprawa wraca do POLADA, która ogłosiła, że zawodnik został już zawieszony. - 30 października zawiesiliśmy Maksyma Drabika w prawach zawodnika - Michał Rynkowski, Dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej w rozmowie z Inetrią.

- Przede wszystkim Trybunał uznał, że warunki zastosowania infuzji nie spełniały takich, które są wymagane, nie uznalibyśmy ich za warunki szpitalne. Druga rzecz, żądanie wsteczne jest możliwe, jeśli zawodnik udowodni, że to była nagła sytuacja, która wymuszała podanie tej infuzji w takich warunkach, w jakich to się stało - powiedziała Romana Troicka-Sosińska z Trybunału Arbitrażowego w rozmowie z portalem pobandzie.com.pl.

- Musiałby to być jakiś nadzwyczajny wypadek. To obowiązek po stronie zawodnika, a on tego nie wykazał, zwłaszczazwłaszcza że zeznania osób w tej sprawie były sprzeczne i pojawiły się wątpliwości - dodała.

Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje prawdziwa ikona polskiego sportu, porażająca wiadomośćTysiące Polaków w żałobie. Nie żyje prawdziwa ikona polskiego sportu, porażająca wiadomośćCzytaj dalej

Wielka kara dla młodego zawodnika

Sprawę polskiego zawodnika teraz ponownie będzie badać POLADA. Agencja obecnie kompletuje dokumenty w sprawie Drabika. Jak tylko zostaną zebrane, to młodemu żużlowcowi zostaną postawione zarzuty. Wydaje się mało prawdopodobne, aby Drabik uniknął kary.

- Teraz dojdzie do uzupełnienia zarzutu o materiał dowodowy, który został zebrany w trakcie postępowania w związku z wstecznym TUE. Zawodnik będzie miał prawo na ten zarzut odpowiedzieć. Po wymianie korespondencji panel dyscyplinarny wyznaczy termin posiedzenia - powiedział Michał Rynkowski, Dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej cytowany przez WP Sportowe Fakty.

- O szczegółach będziemy informować już samego zawodnika. Na ten moment możemy powiedzieć, że temat znowu wraca do POLADA, a żużlowcowi formalnie grozi do czterech lat zawieszenia - powiedział Rynkowski.

Drabik w postępowaniu będzie mógł liczyć na taryfę ulgową. Polak przyznał się do winy, przez co realnie grożą mu dwa lata dyskwalifikacji. Dodatkowo podobne przypadki w przeszłości były karane zawieszeniem od 16 do 18 miesięcy.

Portal Interia powołując się na informacje z POLADA, podaje, że w 2021 roku 22-latka nie zobaczymy na torze żużlowym. Jak dodaje, w agencji nikt nie zamierza kariery młodego zawodnika i kara prawdopodobnie będzie tak skonstruowana, aby był gotowy na start sezonu 2022.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mówiła, że dziecko zraniło się w wypadku, ale nie wiedziała, że jest nagrywana. Przerażające zachowanie opiekunki
  2. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje prawdziwa ikona polskiego sportu, porażająca wiadomość
  4. TVP Sport przekazało kibicom wspaniałe informacje. Już jutro pokażą mecz, na który czekają tysiące Polaków
  5. Gdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportu
  6. Pijany 18-latek bez prawa jazdy zabił w wypadku dwie osoby
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News