Steven Gerrard
Facebook Rangers FC
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Października 2020

Steven Gerrard podsumował mecz Rangersów z Lechem. "Wyjątkowo ciężkie spotkanie"

Steven Gerrard, legenda futbolu, a obecnie trener zespołu Rangers FC, podsumował mecz Ligi Europy, w którym jego podopieczni zmierzyli się z Lechem Poznań. Anglik na pomeczowej konferencji prasowej docenił klasę zespołu wicemistrza Polski i nie ukrywał, że jego piłkarze musieli stoczyć wyjątkowo ciężki bój, by wygrać 1:0.

Steven Gerrard po czwartkowym meczu Ligi Europy, w którym prowadzony przez niego zespół Rangers FC, pokonał Lecha Poznań 1:0, ma powody do zadowolenia. Anglik przyznał jednak, że pokonanie polskiej drużyny było dla jego zawodników wyjątkowo trudne.

Marcin Najman nie mógł wytrzymać. Zaatakował słynnego, polskiego dziennikarza, Marcin Najman nie mógł wytrzymać. Zaatakował słynnego, polskiego dziennikarza, "jesteś zerem" (FOTO)Czytaj dalej

1. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  2. Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownu
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko

Steven Gerrard docenia klasę Lecha Poznań

Za nami druga kolejka spotkań w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Nasz jedyny przedstawiciel w rozgrywkach, czyli Lech Poznań zmierzył się w czwartek z Rangers FC. Wicemistrzowie Polski musieli uznać wyższość rywali.

Rangers FC byli zdecydowanym faworytem starcia na długo przed pierwszym gwizdkiem. W tym sezonie drużyna prowadzona przez legendarnego Stevena Gerrarda spisuje się wyjątkowo dobrze. W szesnastu rozegranych do tej pory spotkaniach Rangers nie przegrali ani razu i aż 14 razy schodzili z boiska jako zwycięzcy.

Mimo skazywani na pożarcie, Lech Poznań zagrał w Szkocji bardzo dobry mecz. W pierwszej połowie zawodnicy z Wielkopolski umiejętnie się bronili i wywierali na zawodników gospodarzy pressing. Rangersi nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Filipa Bednarka.

Niestety jeszcze mniej działo się pod bramką szkockiego zespołu. Zawodnicy Lecha przez cały mecz nie zdołali oddać celnego strzału na bramkę rywali. Ta sztuka udała się natomiast Rangersom, którzy w drugiej połowie meczu trafili do bramki Lecha. W 68. minucie zwycięskiego gola strzelił Alfredo Morelos.

Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Stanisław Gazda, gwiazdor miał 82 lataPolsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Stanisław Gazda, gwiazdor miał 82 lataCzytaj dalej

Trener Rangers FC przyznał, że nie było łatwo o zwycięstwo

Po meczu klasę Lecha Poznań docenił trener Rangers FC Steven Gerrard. Anglik przyznał podczas pomeczowej konferencji prasowej, że jego podopieczni mieli wielkie problemy ze złamaniem oporu rywali. Wyznał, że był to dla nich bardzo trudny mecz.

- W przerwie powiedzieliśmy sobie, że mamy naprawdę trudny mecz, ale kiedy wejdziemy w odpowiednie obszary boiska i znajdziemy odpowiednią jakość, będziemy w stanie to zrobić. I zrobiliśmy to - powiedział Gerrard, mając na myśli oczywiście to, że jego drużyna wierzyła, że uda jej się strzelić zwycięską bramkę.

- To piłkarz topowej klasy, strzelec topowej klasy. Fantastycznie, że mamy go w zespole. Przy bramce cała akcja była świetna, zmieniliśmy grę - powiedział o strzelcu jedynego gola w tym spotkaniu angielski trener. Steven Gerrard wie jednak, że teraz jego drużynę czekają najtrudniejsze mecze. Na drodze Rangers stanie Benfica Lizbona.

- Jestem bardzo zadowolony z piłkarzy. To był mocny i profesjonalny występ. Przed nami oczywiście jeszcze wiele ciężkiej pracy i dwa trudne mecze z Benfiką. Ale będziemy na nie gotowi i damy z siebie to, co najlepsze - podsumował legendarny piłkarz.

6. Rozpędzony czołg z impetem wjechał w osobową Skodę. Niezwykły wypadek - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?