Sędzia Szymon Marciniak
LINDSEY PARNABY/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 7 Sierpnia 2020

Kolejne gorące spotkanie Szymona Marciniaka. Polski sędzia znów wzbudził kontrowersje

Szymon Marciniak był sędzią wczorajszego spotkania Ligi Europy. Nasz arbiter poprowadził mecz 1/8 finał rozgrywek miedzy Wolves z Olympiakosem Pireus. Jednak po ostatnim gwizdku w kierunku Polaka została skierowana lawina krytyki, w związku z jego kontrowersyjnymi decyzjami, takimi jak: miękki karny i anulowanie gola dla gości.

Szymon Marciniak był sędzią wczorajszego spotkania Ligi Europy. Nasz arbiter poprowadził mecz 1/8 finał rozgrywek miedzy Wolves z Olympiakosem Pireus. Jednak po ostatnim gwizdku w kierunku Polaka została skierowana lawina krytyki, w związku z jego kontrowersyjnymi decyzjami, takimi jak: miękki karny i anulowanie gola dla gości. Nie po raz pierwszy zdarza się, kiedy decyzje Szymona Marciniaka po meczu w europejskich pucharach są kwestionowane. Wczoraj nasz sędzia miał okazję prowadzić spotkanie Wolves z Olympiakosem Pireus, które zakończyło się wynikiem 1:0. W pierwszym starciu tych drużyn odnotowano remis 1:1, zatem sprawa awansu była szeroko otwarta. Polski arbiter anulował tego wieczora bramkę dla gości z Pireusu, a ta decyzja wywołała wielkie oburzenie. Ale zdecydowanie większą kontrowersją było podyktowanie rzutu karnego dla Wilków.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  2. Poważny problem z turystami na Śnieżce. Władze apelują. Sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroli

Sędzia miał rację

Jak wynika z analiz wideo oraz tego, co Szymon Marciniak zobaczył na VAR-ze, jego decyzja w związku z anulowaniem bramki dla Olympiakosu Pireus była słuszna. Widać to na poniższej grafice.

Granatowa linia wyznacza granicę spalonego na podstawie wysuniętej nogi ostatniego obrońcy. Natomiast czerwona kreska wyznacza bark Al.-Arabiego, piłkarza Olympiakosu. Linia czerwona jest minimalnie za niebieską, co oznacza, że zawodnik gości był na spalonym. Bark należy do części ciała, którymi strzelanie bramek jest dozwolone. Zatem ofsajd był, choć co prawda bardzo chirurgiczny, ale jest to zarazem potwierdzeniem dobrej decyzji Marciniaka.

Adam Małysz dał się nabrać poważnemu przestępcy? Dziennikarskie śledztwo pokazało przerażającą prawdęAdam Małysz dał się nabrać poważnemu przestępcy? Dziennikarskie śledztwo pokazało przerażającą prawdęCzytaj dalej

Szymon Marcinak niesłusznie wskazał na wapno?

Niestety, ale jeśli chodzi sytuacje z rzutem karnym, to nie można do końca obronić naszego sędziego. W 8 minucie spotkania dochodzi do sytuacji w polu karnym Olympiakosu, kiedy bramkarz gości Bobby Allain wychodzi do piłki, do której również biegnie Daleniel Podance. Zawodnik Wolves „wskakuje” przed goalkeepera rywali i upada na murawę. Decyzja Szymona Marciniaka? Karny!

Allain popełnił spory błąd, że wypuścił sobie piłkę tak daleko, ale ewidentnie Podance robi wszystko, by przed niego wbiec i przewrócić się. Oczywiście, kontakt miedzy zawodnikami był, ale nawet ktoś nieznający się na futbolu, potrafiłby dostrzec w tym intencjonalność piłkarza Wolves. Kibice Olypiakosu po spotkaniu grzmieli, że jeśli sędzia gwiżdże takiego karnego, to każdy późniejszy kontakt między rywalami w polu karnym mógłby być karany „jedenastką”.

Szymon Marciniak zachował się w tej sytuacji jak „aptekarz”. Bez wątpienia nasz sędzia przyczynił się do awansu Wolves, co podkreśliły brytyjskie media piszą „fartowny awans Wolves”. Natomiast Grecy wieszają koty na naszym arbitrze i szczerze powiedziawszy, trudno się dziwić.

Źródło: weszło.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka przez dwa dni sprzedaje za pół ceny. Wystarczy kupić dwa produkty z jednej kategorii
  2. Mrówki stworzyły żywy most by napaść na gniazdo os. Niesamowite nagranie
  3. Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasową
  4. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera
  5. Zatrważające wiadomości potwierdziły się. Koronawirus w reprezentacji Polski, ośrodek został zamknięty
  6. Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważne

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News