tenis
facebook.com/łukaszkubot
Autor Mateusz Wysokiński - 1 Marca 2020

Wielki sukces Łukasza Kubota. Polak wygrał prestiżowy turniej, brawo

Tenis w Polsce od dawna nie miał się tak dobrze. Polskie tenisistki ostatnimi czasy pokazują prawdziwą klasę, a także Jerzy Janowicz może mówić o wielkiej poprawie swojej formy. Wielki sukces odniósł dziś także Łukasz Kubot, który zdobył 14. tytuł w swojej karierze. Nie ma słów, aby opisać, jak wielki sukces odniósł reprezentant Polski.

Tenis w Polsce ma swoje wzloty i upadki. Ostatnimi czasy jednak, zawodnicy z Polski grają coraz lepiej i mogą dopisywać do konta wielkie sukcesy. Łukasz Kubot, który w trakcie swojej kariery osiągnął bardzo dużo, nie zwalnia tempa i mimo 37 lat na karku, nadal jest w stanie wygrywać. Polak, grając w parze z Marcelo Melo, zwyciężył w prestiżowym pojedynku o tytuł ATP z najlepszą parą tenisową na świecie.

Z ostatniej chwili: Konkurs w Lahti może zostać odwołany. Fatalne informacje dla polskich skoczkówZ ostatniej chwili: Konkurs w Lahti może zostać odwołany. Fatalne informacje dla polskich skoczkówCzytaj dalej

Tenis. Łukasz Kubot z kolejnym tytułem

Kubot, który od roku nie był w stanie zwyciężać, pokazał wraz z Marcelo Melo prawdziwą klasę w meczu przeciwko najlepiej notowanej parze na świecie - reprezentantami Kolumbii Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem. Kolumbijczycy, który byli faworytami dzisiejszego meczu o tytuł deblowego mistrza ATP, niespodziewanie przegrali, mimo że przeważali w początkowej fazie meczu.Cabal i Farah stworzyli bardzo złe warunki do gry Polakowi i Brazylijczykowi, gdyż w pierwszym secie prowadzili już 3:1.

Wtedy to Kubot i Melo poderwali się do gry i wygrali dogrywkę w stosunki 8:6. Drugi set, tak samo, jak pierwszy, początkowo należał do Kolumbijczyków. Tym razem tryumfowali liderzy deblowego rankingu świata, którzy wygrali 7:4.

Ważne wyróżnienie Kamila Stocha. Zdobywca Pucharu Świata nazwał go Ważne wyróżnienie Kamila Stocha. Zdobywca Pucharu Świata nazwał go "najlepszym skoczkiem XXI wieku."Czytaj dalej

Trzeci set był decydujący

Dogrywka, w której wziął udział reprezentant Polski, była wyjątkowo emocjonująca. Liderzy światowego rankingu wygrywali już 9:7 i mieli dwie piłki meczowe. Polak i Brazylijczyk zdołali jednak wygrać cztery piłki i osiągnęli ostateczny tryumf.

To już 26. deblowy sukces Łukasza Kubota i 14., który zdobył wraz ze swoim brazylijskim kompanem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
  2. Niewyobrażalny skandal w popularnej lodziarni. Lepiej uważajcie, konsekwencje mogą być straszne
  3. Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładano
  4. Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu
  5. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News